Вівторок, 2018-03-20, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство екології та природних ресурсів УкраїниУкраїна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Національний природний парк "Верховинський"

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [130]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [143]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [186]
Відділ державної охорони [63]


Головна » 2016 » Жовтень » 18 » Підвищення кваліфікації працівників
4:11 PM
Підвищення кваліфікації працівників

19-21 вересня 2016 року Державна академія післядипломної освіти та управління провела навчання з підвищення кваліфікації працівників природоохоронної сфери, держслужбовців та органів місцевого самоврядування. Тема курсу: «Збереження і збагачення природної та культивованої дендрофлори в об’єктах природно-заповідного фонду України». Від НПП «Верховинський» на навчанні були Василь Максимюк – виконуючий обов’язків начальника відділу рекреації та пропаганди екологічної освіти, та працівники наукового відділу – Алла Зітенюк – молодший науковий співробітник й Іван Коляджин – провідний науковий співробітник.

                                                                       

                                                                                      Під час навчання

Була проведена теоретична частина навчання на базі Прикарпатського Національного університету імені Василя Стефаника, м. Івано-Франківськ, яку викладали Олена Байрак – д.б.н., професор, член ради ботанічних садів і дендропарків України, завідувач кафедри заповідної справи та Віталій Лукіша – кандидат с/г наук, професор кафедри заповідної справи.

Учасники курсу відвідали дендрологічний парк «Дружба», де й було розпочато практичну частину. «Дружба» (Дендрологічний парк імені З. Ю. Павлика) — дендрологічний парк загальнодержавного значення в Україні, який  розташований у Тисменицькому районі Івано-Франківської області, неподалік (на захід) від міста Івано-Франківська. Підпорядкований Прикарпатському Національному університету. Створений 1970 року ботаніком Зеновієм Павликом; з 1980 року — парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва, сучасний статус — з 1983 року. В ньому зростає близько  700 видів рослин, серед яких чимало рідкісних, наприклад псевдотсуга тисолиста (Pseudotsuga taxifolia). Проводяться експериментальні дослідження в галузі селекції та насінництва лукопасовищних трав, вирішуються питання інтродукції та акліматизації рослин, виводяться нові культурні сорти і даються рекомендації щодо раціонального використання природних ресурсів. Є пасіка та рибні ставки. 

                                                                         

                                                                       Учасники практичної частини курсу

Наступного дня, після завершення практичної частини навчання, учасники відвідали дендрарій, розсадник, шкілки та ознайомились із видовим біорізноманіттям, зокрема: колекціями лісових, декоративних, сільськогосподарських, плодових та лікарських рослин дендрологічного парку «Дружба».

                                                                                                            

Ознайомлення з колекцією рослин закритого                      Дендрологічна колекція рослин відкритого ґрунту дендропарку «Дружба»

ґрунту дендропарку «Дружба»

                          

Композиції декоративних рослин у дендропарку «Дружба»

Завдяки проведеному навчанню слухачі курсу отримали цікаву та корисну інформацію про нові підходи збереження дендрофлори на територіях природно-заповідного фонду України, яка також частково буде використовуватись у подальшій роботі НПП «Верховинський».

 

Провідний науковий співробітник                         Іван Коляджин

Категорія: Науковий відділ | Переглядів: 165 | Додав: Nppver
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук