Середа, 2018-03-21, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство екології та природних ресурсів УкраїниУкраїна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Національний природний парк "Верховинський"

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [131]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [143]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [186]
Відділ державної охорони [63]


Головна » 2015 » Лютий » 12 » Негативний вплив відпрацьованих батарейок на навколишнє природне середовище
12:09 PM
Негативний вплив відпрацьованих батарейок на навколишнє природне середовище

   

Контейнер для збору відпрацьованих батерейок

 

    Батарейки стали незамінними помічниками людини, вони широко розповсюджені та використовуються у багатьох електронних приладах (пультах дистанційного управління, годинниках, радіоприймачах, іграшках, у електронних вимірювальних та медичних інструментах, ін.). Батарейки незворотньо перетворюють хімічну енергію в електричну енергію. Вони є одноразового використання, і після розрядки їх необхідно належним чином утилізувати.

Відомо, що батарейки містять важкі метали: кадмій, свинець, літій та ртуть. Коли вони потрапляють на сміттєзвалище, їхні оболонки внаслідок корозії з часом руйнуються і всі хімічні елементи потрапляють у навколишнє середовище. Влітку гальванічні елементи разом із загальним сміттям тліють або горять, при цьому виділяються гази, важкі метали і діоксини в атмосферне повітря. Діоксини вражають все живе навіть у малих концентраціях, при цьому збільшується сприйнятливість організму до інфекцій та онкологічних захворювань. З часом токсичні речовини, які виділяє батарейка, через трофічні зв’язки накопичуються в організмі людини. Як наслідок, порушення обміну речовин в організмі та виникнення різних хвороб.

Щоб усього цього уникнути, достатньо викидати використані батарейки не у смітник, а у спеціальні пункти збору. Це дасть можливість вилучати з батарейок та повертати знову в обіг метали, що набагато економічно вигідніше, ніж добувати їх з руд.

У приміщенні  Парку  розміщений спеціальний контейнер для збору відпрацьованих батарейок та акумуляторів. Відпрацьовані батарейки й акумулятори потрібно здавати у пункти збору http://www.batare.com/wheretoputit.htm, а не викидувати у навколишнє середовище. Спеціалісти відділу рекреації та пропаганди екологічної освіти спільно з відділом охорони НПП «Верховинський» провели екологоосвітні акції у школах району по збору відпрацьованих батарейок у спеціальний контейнер, які будуть відправлені для переробки на спеціалізований завод, ДП «Аргентум» м. Львів.

                                           

                                  Еколого-освітня акція "Здай батерейку" у Ільцівській  та Зеленській ЗОШ          

Підготував  молодший науковий співробітник І. Коляджин

Категорія: Науковий відділ | Переглядів: 916 | Додав: Nppver
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук