Четвер, 2018-03-22, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство екології та природних ресурсів УкраїниУкраїна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Національний природний парк "Верховинський"

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [131]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [143]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [186]
Відділ державної охорони [63]


Головна » 2016 » Липень » 26 » Науково-практична конференція у Святогірську
11:17 AM
Науково-практична конференція у Святогірську

Вітальне слово Тетяни Тимочко – голови Всеукраїнської екологічної ліги

 

7-8 липня 2016 року у м. Святогірськ Донецької області, на базі НПП «Святі гори», відбулася науково-практична конференція «Збереження біологічного та ландшафтного різноманіття – як складова екологічного та патріотичного виховання населення України» організована Всеукраїнською екологічною лігою  та Національним  природним парком  «Святі гори». Мета  заходу – сприяння збереженню природної, історичної і  культурної спадщини, як передумови формування національної свідомості, відновлення та охорони біорізноманіття й визначення пріоритетних напрямів розбудови національної та регіональних екомереж.

      Перед початком конференції відбулося урочисте відкриття відновленої екологічної стежки «Дубовий гай» на території НПП «Святі гори».    Вона  проходить по унікальній 300-річній заплавній діброві, площею понад 100 га, на лівому березі річки Сіверський Донець. Подорожуючи стежкою учасники  ознайомились із різноманіттям флори та фауни Донеччини. Дивували своєю величчю та своєрідною красою трьохсотрічні – дуби-велетні, серед яких дуб-патріарх віком більше 600 років.

Для відновлення екостежки було оновлено маршрут, розчищено доріжки, встановлено вказівники, інформаційні стенди, лавки та столи. Маршрут складається з 7 зупинок, кожна з яких демонструє та розкриває неповторність місцевих краєвидів.

Учасники конференції біля шістсотрічного дуба на екологічній стежці «Дубовий гай»

 

 

Конференцію відкрили — Тетяна Тимочко – голова Всеукраїнської екологічної ліги, Сергій Приймачук – директор Національного природного парку «Святі гори», Олег Недава – народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Олександр Лихач – заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації, Роман Романік – заступник директора департаменту, начальник відділу служби державної охорони та державного кадастру територій і об’єктів ПЗФ Міністерства екології та природних ресурсів України.

Робота круглого столу

 

 

На пленарному засіданні були обговорені такі питання: 

- пріоритетні завдання збереження біорізноманіття у контексті розбудови регіональних та локальних екомереж;

- шляхи підвищення якості та ефективності управління природно-заповідним фондом;

- основні підходи до розроблення еколого-культурних та історичних маршрутів на території об’єктів ПЗФ;

- досвід та проблеми встановлення й відновлення меж природоохоронних територій;

- співпраця об’єктів ПЗФ з місцевими громадами, освітніми установами та громадськими організаціями.

Від НПП «Верховинський» в роботі конференції на секції «Збереження біологічного та ландшафтного різноманіття на території заповідників та національних природних парків» взяв участь провідний науковий співробітник наукового відділу Іван Коляджин, та виступив із презентацією на тему: «Результати акустичних досліджень рукокрилих на території національного природного парку «Верховинський» за 2015 рік».

8 липня на науково-практичній конференції з доповідями виступили представники національних природних парків «Кременецькі гори», «Дворічанський», «Меотида», «Святі гори» та інші. Матеріали конференції будуть опубліковані у збірнику.

 

 

 

Учасники конференції

 

 

 

 

Святогірська Богородиця (скульптор Микола Шматько)

 

Свято-Успенська Святогірська Лавра на правому березі річки Сіверський Донець

 

 На  завершення учасники відвідали Свято-Успенську Святогірську Лавру, побували біля відродженого Всіхсвятського скита (на честь всіх Святих нашої землі), ознайомилися із заповідними куточками НПП «Святі гори», встановили український прапор та поклали квіти біля меморіалу «Екіпажу літака Ан-30 №80», який був збитий з російського ПЗРК бойовиками 6 червня 2014 року, внаслідок чого загинуло 5 українських військовослужбовців.

За підсумками конференції ухвалено резолюцію.

 

Провідний науковий співробітник

Іван Коляджин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Науковий відділ | Переглядів: 332 | Додав: Nppver
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук