Середа, 2018-03-21, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство екології та природних ресурсів УкраїниУкраїна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Національний природний парк "Верховинський"

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [131]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [143]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [186]
Відділ державної охорони [63]


Головна » 2015 » Травень » 20 » ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ ПАРКІВ
12:30 PM
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ ПАРКІВ

               

       Європейський День Парків був започаткований Федерацією ЄВРОПАРК (EUROPARC Federation) - європейською організацією, яка об'єднує природоохоронні території в 36 європейських країнах. Проведений вперше в 1999 році, цей день тепер відзначається щорічно у всій Європі 24 травня. Дата святкування була обрана так тому, що саме 24 травня 1909 року в Швеції був створений перший Європейський Національний Парк. З тих пір природні території, що охороняються, стали безцінною частиною, природним і культурним надбанням Європи. Доречним буде сказати, що в Україні, на даний час створено 42 національні природні парки

             Цей день символізує міжнародну єдність в питаннях, які стосуються охорони природних територій. У Європейський День Парків, проводяться численні святкові заходи біля заповідників та, безпосередньо, на їх території. Мета таких заходів — спроба привернути увагу до природної краси Європи та її культурного спадку, а також збереження природних пам'яток.

              НПП «Верховинський», як природоохоронна установа, забезпечує охорону природи і збереження біорізноманіття та цілісності природних комплексів Чивчино-Гринявських гір. Основними напрямками діяльності Парку є збереження та відновлення цінних історико-культурних комплексів і об’єктів на його території, проведення наукових досліджень, створення умов для організованого туризму, різних цікавих і захоплюючих видів відпочинку, а також  сучасної рекреаційної інфраструктури.З часу створення у 2011 році нашого парку, спеціалістами проводилися комплексні дослідження біорізноманіття його території. На цій основі видано три книги літопису природи,де розміщено  результати досліджень та аналіз інформації за кожний рік діяльності установи.

                Слід зауважити, що розвиток діяльності Парку здійснюється через екологізацію всіх видів рекреаційної діяльності  в регіоні. Систематичним стало проведення еколого-освітніх акцій пов’язаних з природоохоронною та еколого-освітньою діяльністю. В ці дні в загальноосвітніх закладах, серед населення та відвідувачів району будуть проведені зустрічі, на яких буде презентовано нашу природоохоронну установу та її роль у збереженні природи, а також значення Європейського Дня Парків в розширенні природо-заповідних територій.

 

            Весняна краса у горах                                                              Кам’яні «Баби» на горі  Команова     

Провідний фахівець з екологічної освіти              Ю.Ватуйчак

 

Категорія: Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти | Переглядів: 185 | Додав: Nppver
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук