Вівторок, 03-12-24, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

УВАГА 
Ми перейшли на новий сайт

Для переходу клацніт (натисніть) стрілку...
або скопіюйте посилання 
і вставте в стрічку браузера



Україна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Архівний сайт національного природного парку "Верховинський"

 (14.12.2021)

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
Законодавча база [4]
Закони, постанови та інші нормативні документи.
Загальна [13]
Еколого-просвітницький краєзнавчий журнал ЖАБ'Є [18]
Інформація про рубки [12]
Інформація про проведення рубок.


Головна » Статті » Загальна

Збережіть ялинку!

Збережіть ялинку!

    Карпати – унікальна, мальовнича перлина нашої України. Це також регіон дуже важливого екологічного значення, один з найцінніших східно – європейських оздоровчо - рекреаційних об’єктів. Третина лісових запасів нашої держави  розміщена в  Українських Карпатах.

   Протягом останніх десятиліть наші гори Карпати зазнають все більших втрат від людської діяльності.

  Одним із факторів масового знищення молодняків та лісових культур у нашому регіоні є масова заготівля новорічних ялинок. Справа в тому, що на свята потрібно трохи більше грошей, ніж зазвичай, а можливості заробити їх у горян мінімальні. Мешканці гірських сіл беруть у  руки сокири чи пилки і рушають до лісу. Рубають все, що тільки можна зрубати і що бодай нагадує ялинку, і продають перекупникам. Мороки звісно небагато зрубав за день кілька десятків штук ялинок, висотою у два метри -  і кількасот гривень заробітку гарантовано. А про те, чи буде рубати що наступного року, ніхто не задумується.

   У передноворічні дні українські базари зеленіють. Із Карпат везуть на продаж ялинки, якими торгують практично повсюди, на стихійних базарах, автобусних зупинках, підземних переходах, вулицях.

   Після такого «ялинкового буму» у лісах твориться справжнє жахіття. Масові вирубки молодняка, зрубані вершини більших смерічок, частково перетворюють лісове царство на руїну. Матеріальна вигода сьогодні, може повернутися до нас завтра екологічною катастрофою. Слід зауважити, що за один сонячний день гектар лісу поглинає з повітря 120-180 кг. вуглекислого газу і виділяє 120-200 кг. кисню, а одне дерево середньої величини, виробляє достатню для дихання трьох людей кількість кисню. Стосовно клімату лісів, то вже давно відомо про їх вплив на вологість, кількість опадів і коливання температури. Ліс знижує середню річну температуру, забезпечуючи її більш  стійкий річний хід: опадів на покритих лісом масивах випадає більше ніж у незалісненій  місцевості  і лісовий грунт більш вологий. Саме цим він забезпечує існування джерел, які значно покращують  продуктивність краю. Ліси відіграють також важливу роль, як захист від сухих і холодних вітрів.

     Звичайно святкування Нового року мусить бути. Діти мають вдихати аромат хвої, проводити свято у новорічних костюмах, радіти приходу Діда  Мороза і Снігурочки, зривати солодощі з пахучих зелених гілок ялинки, милуватися мерехтінням кольорових гірлянд. Але потрібно врахувати і те, щоб діти наших дітей не задихнулися без «легень України» і тому варто придбати нехай не штучну, а бодай зрубану лісниками, промарковану ялинку. Тоді є надія, що замість неї посадять іншу і молоді зелені насадження не зникнуть.

   Але що ж ми можемо зробити, спитаєте ви? Можемо і зобов’язані! Для початку, потрібно призупинити процес знищення і засмічення довкілля, шляхом переосмислення і формування нового морально стійкого усвідомлення природокористування. Вже зараз ми зобов’язані радикально змінити своє ставлення до лісів і подумати над тим, як зберегти і примножити наше лісове багатство. Тож пам’ятаймо про те, що ліси – безцінний скарб нашої планети!

 

Провідний фахівець з екологічної освіти                                        Ю.Ватуйчак

Категорія: Загальна | Додав: Nppver (02-12-12) | Автор: Юрій Ватуйчак
Переглядів: 1352 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Василь  
Цілком згоден. Цей бардак перед Новим роком, чесно кажучи дістає. На мою думку потрібна більша просвітницька та пропагандистська робота щодо збереження лісів. Чому наприклад не вирощувати ялинки в горщиках, як на мене досить непоганий бізнес, правда легше взяти сокиру і зрубати вже готове. Тому тільки зміна світогляду людей може щось змінити.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук