Вівторок, 03-12-24, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

УВАГА 
Ми перейшли на новий сайт

Для переходу клацніт (натисніть) стрілку...
або скопіюйте посилання 
і вставте в стрічку браузера



Україна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Архівний сайт національного природного парку "Верховинський"

 (14.12.2021)

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
Законодавча база [4]
Закони, постанови та інші нормативні документи.
Загальна [13]
Еколого-просвітницький краєзнавчий журнал ЖАБ'Є [18]
Інформація про рубки [12]
Інформація про проведення рубок.


Головна » Статті » Загальна

Розвиток екологічного туризму в умовах місцевості НПП «Верховинський»

Розвиток екологічного туризму в умовах місцевості НПП «Верховинський»

Екологічний туризм – один з видів  туризму який здійснюється в екологічно збереженому людиною природному середовищі з метою пізнання природи і   відпочинку. Він ґрунтується на природних багатствах, любові до природи, бажання її пізнати з метою захисту і примноження біологічного різноманіття.

 Міжнародна організація з екологічного туризму (MIES) визнає його як відповідальну  подорож у природні регіони, які зберігають  природне довкілля та підтримують добробут населення. Екологічний туризм набагато більше пізнавальна діяльність ніж масовий туризм. Він базується не на відвідуванні розважальних закладів, готелів чи пляжів, а на мальовничих краєвидах, унікальних ландшафтах, пам’ятках природи, спостереження  рідкісних рослин та тварин, викопних рештках доісторичних представників різних геологічних  епох.

 Основою розвитку екотуризму в Україні є національні природні парки, біосферні заповідники та регіональні ландшафтні парки. Об’єктами екологічного туризму є також штучно створені людиною ботанічні, дендрологічні і зоологічні парки. Ними можуть бути і парки, пам’ятки садово-паркового мистецтва. В Україні екологічний туризм є найрозвинутішим в національних парках.

  Одним з таких парків є національний природний парк « Верховинський», який розташований у високогірному регіоні  Українських Карпат. Слід зауважити, що функціонування НПП « Верховинський» розпочав на початку 2012 року. Враховуючи  відповідний природно-заповідний фонд, незаймані цивілізацією мальовничі куточки природи, джерела чистої води та різноманіття  фауни та флори, екологічний туризм буде розвиватися, як пріоритетний  напрям рекреаційної діяльності, спрямований на гармонізацію відносин між туристами, природним середовищем та місцевими громадами. Реалізація та розвиток цього напрямку діяльності НПП « Верховинський» здійснюється через екологізацію всіх видів туристичної діяльності, охорону природи, екологічну  освіту та виховання. З метою організації та розширення  екотуристичної діяльності на території Парку спеціалістами визначаються   місця  прокладення  еколого - освітніх, науково-пізнавальних та орнітологічних стежкок, туристичних маршрутів з оглядовими майданчиками мальовничих краєвидів наших гір та полонин.                                                                           Еколого - пізнавальна  стежка – це маршрут, який проходить по природно-заповідній території Парку, зі спогляданням  характерних для певної території природних та історико – культурних  ресурсів, умов  та цінностей, ознайомлення з флорою та фауною, певними унікальними особливостями природного та культурно – пізнавального характеру. Проходячи еколого -пізнавальною стежкою турист має  змогу оглянути та ближче познайомитися з особливостями краю  ландшафтів та рельєфів, різноманіттям рослинного і тваринного світів, підвищити свою екологічну культуру  та свідомість. Таким чином еколого - пізнавальна стежка, виконує свою екологічну, культурну, соціальну, пізнавальну, рекреаційну та освітню функції. Окрім екологічного туризму планується розробити орнітологічні маршрути або стежки. Орнітологічний туризм  у Європі з’явився порівняно недавно, у жовтні 1993 року, і завоював значну популярність. Він створений для охорони та спостереження за пернатими і є постійним захопленням мільйонів людей. В Україні  перші «пташині» туристи з’явилися у 2005 році в південних областях, де є численні водойми. У нас на заході, зокрема в Карпатах, спостереження за птахами проводять науковці, юні натуралісти та поодинокі  орнітологи аматори. В даний час орнітологічний туризм є підвидом екологічного туризму. Але це не тільки мандрівки лісом, водоймами, лісами і горами, у пошуках нових видів птахів, а й спостереження за цікавими фактами з їхнього життя, гніздування та міграцією. В умовах  національного природного парку « Верховинський» можна   спостерігати за такими птахами як беркут, глухар, тетерук, сова, дятел, та ін. З представників тваринного світу тут можна зустріти оленя європейського, козулю, білку лісову, борсука, ведмедя бурого, вовка, рись, лисицю та ін. Такі стежки можуть стати цікавими для подорожуючих,пізнавальними для дітей та привабити іноземних туристів.

    Ще одним видом екологічного туризму можна назвати фотополювання  або фотомисливство. Цей вид туризму можна здійснювати  шумовим способом, (безперервно  плескати в долоні, розмахувати палицею)  від такого галасу тварини зриваються і мисливцям залишається тільки зафіксувати їх на камери. Є ще один спосіб фотополювання, який здійснюється із завчасно створених засідок, коли тварини  виходять на годування, під час шлюбних ігор  та в період  гону.

     Отже виходячи з вищесказаного, слід відзначити, що територія НПП  «Верховинський» з його природним багатством, є ідеальною платформою для різних видів туризму, що сприяє розширенню екологічної свідомості та світогляду різних верств населення. При цьому можна здобути можливість пізнати природу, культуру та історію гуцульського краю, займатися активним відпочинком.

  Фахівець з рекреації                                Повар М.

 

 

        

Категорія: Загальна | Додав: Nppver (09-10-12)
Переглядів: 1867 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук