Субота, 03-12-22, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

УВАГА 
Ми перейшли на новий сайт

Для переходу клацніт (натисніть) стрілку...
або скопіюйте посилання 
і вставте в стрічку браузераУкраїна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Архівний сайт національного природного парку "Верховинський"

 (14.12.2021)

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
Законодавча база [4]
Закони, постанови та інші нормативні документи.
Загальна [13]
Еколого-просвітницький краєзнавчий журнал ЖАБ'Є [18]
Інформація про рубки [12]
Інформація про проведення рубок.


Головна » Статті » Загальна

22 квітня - Всесвітній День Землі.

22 квітня - Всесвітній День Землі.

Природа, в якій Вам, молодим, доведеться жити, забруднюється, піддається руйнуванню, знищується. Чи багатьом з Вас щастило бачити прозору  річкову воду, чистий пісок, насолоджуватися тишею без реву моторів, дихати чистим повітрям без домішок бензину, мазуту, пестицидів? Ваше майбутнє може стати жахливим, якщо не почати негайно лікувати цю проказу. Прийшов час діяти.

Гарун Тазієв (французький геолог, вулканолог).

 

 Гори Карпати – то унікальна й казкова місцевість. Одна лиш згадка про яку гріє душу приємними спогадами чи бажанням відвідати гори. Гуцульська пісня, голос трембіти, запальний танок чи цікавий фестиваль у поєднанні з неповторними пейзажами навік закохають в себе кожного, хто раз тут побував. Далеко не кожний куточок нашої країни наділений таким унікальним потенціалом і розташований в таких унікальних умовах, які б дозволили такий бурхливий розвиток туризму. Але на жаль, наслідки впливу людини на навколишнє середовище сумні й тривожні: порушуються природні угрупування й ландшафти, забруднюються водойми, знищується грунтовий покрив, зменшується площа лісових ресурсів та чисельність видів рослин і тварин. Тож у стосунках з природою людство зіткнулося із серйозними екологічними проблемами.

 З метою забезпечення суттєвого поліпшення стану довкілля, поєднання зусиль державних органів, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, підприємств, установ, широких верств населення у вирішенні екологічних завдань, відродження традицій українського народу щодо шанобливого ставлення до навколишнього природного середовища в країні щорічно у квітні - травні впродовж місяця проводяться заходи з озеленення та благоустрою територій. В ці дні, з 1992 року,Україна відзначає День довкілля і День Землі.

 Вперше  День Землі був відзначений у 1970 і з того часу проводиться щорічно 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі  і Повітря. Свято, яке має на меті об’єднати людей планети щодо захисту навколишнього природного середовища. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для вирішення екологічних проблем.

У 1988-му році Всесвітній день Землі дійшов і до Країни Рад. Це популярне міжнародне свято стало гарною відправною точкою, на хвилі якої у багатьох країнах стали прийматися відповідні закони і державні акти, котрі безпосередньо стосуються вирішення екологічних проблем та охорони навколишнього середовища. Надалі до Дня Землі була приурочена ще одна щорічна подія - голос Дзвонів Миру, який вперше був встановлений в Нью-Йорку, в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй у 1954-му році. «Хай живе загальний мир у всьому світі», засвідчує напис на цих дзвонах, відлитих із зібраних монет, які пожертвувані дітьми з усіх континентів нашої планети і нагородних знаків - почесних орденів і медалей багатьох країн світу. Дзвін став своєрідним символом нашої глобальної солідарності. Він  встановлюється в багатьох великих містах і країнах по всій Землі.

Працівники національного природного парку «Верховинський» з нагоди Всесвітнього Дня Землі закликають громадян, працівників установ, учнів шкіл уважно озирнутися довкола, помилуватися, яка прекрасна природа нас оточує, і задуматись, як інколи нещадно ми її знищуємо та забруднюємо хаотичними забудовами,вирубуванням лісів, побутовими відходами, викидами автомобільних газів у повітря, що призводить до вимирання окремих видів флори та фауни. Пам’ятаймо! Ми всі відповідальні за мир і гармонію, чистоту і культуру у відношенні до природи, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням. Добра воля і добрий дух в силах зупинити всякий наш помилковий напрямок і не будемо забувати про це.

Будемо використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя!

 З Днем Землі!

 

Підготувала:  фахівець з рекреації                М. Повар

Категорія: Загальна | Додав: Nppver (05-04-13) | Автор: М. Повар
Переглядів: 1160 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук