П'ятниця, 19-04-24, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

УВАГА 
Ми перейшли на новий сайт

Для переходу клацніт (натисніть) стрілку...
або скопіюйте посилання 
і вставте в стрічку браузера



Україна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Архівний сайт національного природного парку "Верховинський"

 (14.12.2021)

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [172]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [197]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [298]
Відділ державної охорони [83]


Головна » 2017 » Лютий » 7 » Двохденна зимова природоохоронна експедиція
17:39
Двохденна зимова природоохоронна експедиція

 

     Група у складі працівників парку: Василь Півнюк, начальник Чивчинського природоохоронного науково-дослідного відділення (ПОНДВ), Іван Зуб’юк, інспектор з охорони природно-заповідного фонду (ПЗФ) Чивчинського ПОНДВ та Іван Венгрин, інспектор з охорони ПЗФ Буркутського ПОНДВ вирушили 24 січня 2017 року з села Пробійнівка на територію Чивчинського ПОНДВ Національного природного парку (НПП) «Верховинський». У зв'язку з лавинонебезпечним періодом, маршрут обрали з надійною безпекою для його учасників.

   По маршруту снігові замети та покрив, який іноді досягав приблизно 60-80 см товщини, значно ускладнювали рух експедиції, не зважаючи на те, що учасники користувались снігоступами. Погода виявилася сонячною і сприяла успішному проходженню експедиції, дозволила провести фотозйомку та наукове спостереження за природою. В результаті, фахівці НПП «Верховинський» провели цілий ряд наукових спостережень і досліджень. Варто констатувати, що порушень природоохоронного режиму та випадків браконьєрства не виявлено.

   Упродовж маршруту бачили сліди благородного оленя, козулі європейської, зайця, лисиці, а також представників орнітофауни, що мешкають на даній природно-заповідній території, зокрема: глухарів, тетеруків тощо.

    З Гринявського хребта відкриваються чудові краєвиди на Гринявські та Чивчинські гори. При візуальному огляді видно, що на північний-схід від хребта сніговий покрив значно меншої товщини (видно місцями безсніжні плями на деяких полонинах, а це доступність кормової бази представникам фауни), в порівнянні з Чивчинськими горами де він більший. Це пояснюється різними висотами гір та південною експозицією схилів.

    Характерною особливістю високогір'я у зимовий період є наявність значного, стійкішого снігового покриву, що забезпечить весною живлення річок талою водою, зокрема: Білого та Чорного Черемошів.

   Наступного дня, відпочивши, з новими силами і гарним настроєм безпечним маршрутом повернулися до села Пробійнівка. Погода значно погіршилася, спостерігалися різкі пориви вітру, туман обмежував видимість. Слід додати, що сходження від села Пробійнівка до урочища Чахонове тривало шість годин. Однак, назад вдалося значно скоротити відлік часу до відправної точки маршруту – повернулися за три години.

   Матеріали, одержані під час проведеної експедиції будуть використані у науково-дослідній, природоохоронній та рекреаційно-туристичній діяльності установи, при написанні наступного тому «Літопис природи», а також у публікаціях науково-популярних статей у ЗМІ.

 


Начальник Чивчинського ПОНДВ НПП «Верховинський»

Василь Півнюк

Категорія: Відділ державної охорони | Переглядів: 474 | Додав: Nppver
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук