Субота, 16-10-21, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України


Україна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Національний природний парк "Верховинський"

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [169]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [194]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [290]
Відділ державної охорони [81]


Головна » 2021 » Березень » 19 » Всесвітній день лісу
10:42
Всесвітній день лісу

 

Це свято було засноване у 1971 році Продовольчою і сільськогосподарською організацією при ООН  за ініціативи Європейської конференції  сільського господарства. Всесвітній день лісів вважається першим днем весни і є символом життя та нових починань. Він відзначається урядами і міжнародними організаціями для визначення заходів щодо збереження лісових масивів.

Проблема збереження лісів у Карпатах потребує повсякденної напруженої роботи і постійного контролю. Охорона території НПП «Верховинський» здійснюється працівниками служби державної охорони вахтовим методом. Протягом вахти інспектори ПНДВ регулярно проводять   патрулювання лісових обходів, здійснюють природоохоронні рейди та чергування на контрольно-пропускних пунктах. Такий спосіб охорони території дозволяє звести до мінімуму порушення природоохоронного режиму.

       Смерекові праліси нашого регіону, будучи унікальними первозданними і природними біотопами мають важливе значення, оскільки служать еталоном високопродуктивних, стійких до шкідників і хвороб деревостанів та сприяють стабілізації середовища гірських ландшафтів у найбільш холодній вологій кліматичній зоні Карпат. НПП «Верховинський», разом з іншими парками карпатського регіону, бере участь у реалізації проекту «Збереження карпатських пралісів» шляхом розширення природно-заповідних територій. Тому, згідно Указу Президента України №2/2021 від 11 січня 2021 року «Про зміну меж території НПП «Верховинський»»,  Парку надано у постійне користування 1695,5 гектара земель державної власності. У  своїй діяльності, використовуючи  запаси деревини по мінімуму, будемо сприяти збереженню лісових ресурсів нашого регіону.  Така позиція є важливою  у роботі природоохоронних установ, чим будемо керуватись і надалі, зберігаючи наші природні багатства.  Ліси повинні жити за своїми віковими законами.

     З нагоди Міжнародного  дня лісу спеціалістами Парку проводиться ряд освітньо-виховних заходів серед місцевого населення, молоді, учнів шкіл, відпочивальників і туристів, а саме: еколого-освітні бесіди, акції, круглі столи, екологічні уроки та ін.

 Бережіть природу і думайте про наслідки – тоді все буде добре. Її краса і багатство залишаться з нами та для майбутніх поколінь.

  

Провідний фахівець з екологічної освіти Ю. Ватуйчак 

Категорія: Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти | Переглядів: 114 | Додав: gutynuk
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук