Субота, 03-12-22, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

УВАГА 
Ми перейшли на новий сайт

Для переходу клацніт (натисніть) стрілку...
або скопіюйте посилання 
і вставте в стрічку браузераУкраїна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Архівний сайт національного природного парку "Верховинський"

 (14.12.2021)

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [172]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [197]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [298]
Відділ державної охорони [83]


Головна » 2018 » Березень » 20 » Всесвітній День лісів
13:19
Всесвітній День лісів

        

            Це свято було засноване у 1971 році Продовольчою і сільськогосподарською організацією при ООН  за ініціативи Європейської конференції  сільського господарства. Всесвітній день лісів вважається першим днем весни і є символом життя та нових починань. Він відзначається урядами і міжнародними організаціями для визначення заходів щодо збереження лісових масивів.

         Проблема збереження лісів у Карпатах потребує повсякденної напруженої роботи і постійного контролю. Охорона території НПП «Верховинський» здійснюється працівниками служби державної охорони вахтовим методом. Протягом вахти інспектори ПОНДВ регулярно проводять   патрулювання лісових обходів, здійснюють природоохоронні рейди та чергування на контрольно-пропускних пунктах. Такий спосіб охорони території дозволяє звести до мінімуму порушення природоохоронного режиму.

       Смерекові праліси нашого регіону, будучи важливими первозданними і природними біотопами мають важливе значення, оскільки служать еталоном високопродуктивних, стійких до шкідників і хвороб деревостанів та сприяють стабілізації середовища гірських ландшафтів у найбільш холодній вологій кліматичній зоні Карпат. НПП «Верховинський», разом з іншими парками карпатського регіону, бере участь у реалізації проекту «Збереження карпатських пралісів» шляхом розширення природно-заповідних територій. З участю працівників установи відбуваються зустрічі з районними і сільськими депутатами, сходи селян у прилеглих до території Парку селах, засідання районної ради товариства «Гуцульщина» та інших громадських організацій, на основі яких приймаються відповідні рішення.

    Не зайвим буде сказати, що з часу створення НПП «Верховинський» працівниками установи, на ввіреній території санітарно-оздоровчих заходів, тобто заготівлі деревини  не проводилося. У своїй діяльності, використовуючи  запаси деревини по мінімуму, будемо сприяти збереженню лісових ресурсів нашого регіону.  Така позиція є важливою  у роботі природоохоронних установ, чим будемо керуватись і надалі, зберігаючи наші природні багатства. Ліси повинні жити за своїми віковими законами.

      Бережіть природу і думайте про наслідки – тоді все буде добре. Її краса і багатство залишаться з нами та для майбутніх поколінь.

Начальник відділу рекреації та пропаганди екологічної освіти   Я. Форгіль


Категорія: НОВИНИ | Переглядів: 273 | Додав: rekreaciy
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук