Четвер, 28-03-24, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

УВАГА 
Ми перейшли на новий сайт

Для переходу клацніт (натисніть) стрілку...
або скопіюйте посилання 
і вставте в стрічку браузера



Україна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Архівний сайт національного природного парку "Верховинський"

 (14.12.2021)

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [172]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [197]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [298]
Відділ державної охорони [83]


Головна » 2021 » Березень » 2 » ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИКОЇ ПРИРОДИ
12:21
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИКОЇ ПРИРОДИ

         

  Дика фауна і флора  є основною складовою природних екосистем Землі, охорона та збереження яких для майбутніх поколінь є нашим основним завданням.

       Саме 3 березня – в день прийняття Конвенції, Генеральною Асамблеєю ООН проголошено Всесвітнім днем дикої природи. Відзначення цього міжнародного дня закликає привернути увагу до цінностей дикої природи та її різноманітного (екологічного, генетичного, соціального, рекреаційного) значення для забезпечення сталого розвитку та добробуту людини.                    

      Зараз приблизно 5000 видів тварин і 28 000 видів рослин перебувають під охороною CITES проти надмірної їх експлуатації за допомогою міжнародної торгівлі. Всі вимираючі види згруповані в додатках, залежно від ступеня загрози зникнення і заходів, що вживаються для зменшення торгівлі ними.

       За даними вчених, для збереження природної рівноваги на нашій планеті близько 1/3 території кожного фізико-географічного регіону планети потрібно зберегти у природному стані. Ще 1/3 територій живої природи може слугувати  фоном для господарської діяльності людства. І лише 1/3 території може бути зайнята населеними пунктами, полями, дорогами та промисловістю. За цих умов збереження всього різноманіття життя не здається чимось нереальним. Чим інтенсивніша господарська діяльність, напруженіший стан природних ресурсів, більша кількість відходів, тим необхіднішою є підтримка навколишнього природного середовища

       Особливе місце в системі природно-заповідного фонду належить природним та біосферним заповідникам і Національним паркам. Вони є природно-заповідними категоріями вищого рангу, з режимом суворої заповідності, який  дозволяє гармонійно поєднати охорону природи та задоволення потреб місцевого населення.

          Одним з головних завдань, які покладені перед колективом НПП «Верховинський», - є охорона, збереження та забезпечення стабільного функціонування природних  екосистем.  Попередити чи запобігти розвитку екологічних криз можна шляхом підвищення рівня екологічної культури особистості, виховання у людей любові до природи та вміння берегти її багатства, а також формування навичок природоохоронної діяльності.

 Відділом рекреації та пропаганди екологічної освіти, у загально-освітніх закладах району, проводяться еколого-освітні акції і бесіди, практичні заняття, екологічні уроки, круглі столи, лекції, семінари, а також  фотовиставки та учнівські конкурси наукових робіт на природоохоронну тематику.

Природу можна любити, можна її боятися, експлуатувати і нищити, а можна берегти,  досліджувати та спостерігати за нею, зберігаючи для нащадків. Так давайте зробимо свій вибір!

   

   


Провідний фахівець з екологічної освіти            Ю. Ватуйчак

 



Переглядів: 293 | Додав: yaroslavforgil
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук