Субота, 27-04-24, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

УВАГА 
Ми перейшли на новий сайт

Для переходу клацніт (натисніть) стрілку...
або скопіюйте посилання 
і вставте в стрічку браузера



Україна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Архівний сайт національного природного парку "Верховинський"

 (14.12.2021)

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [172]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [197]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [298]
Відділ державної охорони [83]


Головна » 2019 » Квітень » 12 » ВИДАНО КНИГУ «ЛІТОПИС ПРИРОДИ НПП «ВЕРХОВИНСЬКИЙ». ТОМ VII»
15:18
ВИДАНО КНИГУ «ЛІТОПИС ПРИРОДИ НПП «ВЕРХОВИНСЬКИЙ». ТОМ VII»

«Літопис природи НПП «Верховинський». Том VII» 

У відповідності до Положення про Національний природний парк «Верховинський», вся діяльність установи направлена на збереження природних комплексів і об’єктів та дослідження природних процесів. Для проведення детальних досліджень на території Парку залучаються вузькоспеціалізовані фахівці, співробітники науково-дослідних установ, доктори та кандидати наук, аспіранти з Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Національного лісотехнічного університету України, Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України та інших. Фенологічні спостереження також проводяться працівниками наукового відділу та службою державної охорони в основному на феномаршрутах та фенопунктах, а гідрологічні – на гідропостах, а метеорологічні – на метеопостах. Спеціалісти наукового відділу Парку опрацьовують та узагальнюють дані первинних спостережень і наукових досліджень проведених на його території. На їх основі, в кінці кожного року, видається книга «Літопис природи», в якій сконцентровані основні результати спостережень за природними процесами і явищами.

У 2019 році видано сьомий том основного звітного документу про наукову роботу – «Літопис природи Національного природного парку «Верховинський»», який складається з 11 розділів на 573 сторінках. В тексті вміщено 81 таблицю, 13 картосхем та 115 ілюстрацій.

У книгах «Літопис природи» вміщені: інформація про стан екосистем, їх компонентів та узагальнені дані первинних спостережень, в зборі яких були задіяні інспектори природно-заповідного фонду Буркутського, Чивчинського, Прикордонного та Перкалабського природоохоронних науково-дослідних відділень (ПОНДВ), а також працівники наукового відділу.

Кожний том «Літопису природи» погоджується заступником директора з наукової роботи та затверджується директором Парку. Літопис підлягає обов’язковій реєстрації в Українському інституті науково-технічної експертизи та інформації (УкрІНТЕІ), де йому присвоюється реєстраційний, обліковий та інвентарний номери. З часу створення Парку зареєстровано в УкрІНТЕІ  шість, раніше виданих томів книги «Літопис природи».

Заступник директора з наукової роботи Дмитро Стефлюк підписує примірники книги «Літопис природи. Том VII»

Одним із найважливіших моніторингових досліджень являються фенологічні спостереження. Фенологія вивчає періодичні явища в живій і неживій природі, що пов’язані зі змінами пір року, а також фази розвитку рослин та сезонні особливості розвитку й активності тварин. Метою фенологічних спостережень, які є основою наукових досліджень на природно-заповідних територіях, є виявлення впливів та взаємозалежностей між сезонною ритмікою рослин та тварин, строках їх настання і причин, що визначають ці терміни. Документ «Літопис природи» акумулює в собі всю інформацію про поточний стан екосистем та їх компонентів.

Матеріали, опубліковані у науково-дослідній роботі, можуть бути використані науковцями для аналізу та виявлення взаємозв’язків у живій та неживій природі, здійснення наукових досліджень, написання дисертацій та наукових робіт, що пов’язані з територією Національного природного парку «Верховинський» та Чивчино-Гринявських гір.

Молодший науковий співробітник наукового відділу

Іван Коляджин

Категорія: Науковий відділ | Переглядів: 381 | Додав: ivankoliadjin
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук