В останню суботу листопада у всьому світі відзначають День без покупок, який вперше відбувся у Канаді у 1992 році.
З розвитком цивілізації та різних галузей промисловості у людства появилася тенденція нерівномірного розподілу і надмірного споживання матеріальних благ. Звичайно значну роль у цьому відіграє реклама, переконуючи нас, що ми не зможемо жити без певної речі чи продукту. Насправді в житті це все не так. Людство повинно зрозуміти, що крім безлічі товарів та різних речей у світі є багато важливіших цінностей. Слід зауважити, що це насамперед негативно впливає на екологічний стан довкілля. Уявіть собі скільки різних товарів придбає людство за один день, починаючи з промислових товарів різних видів продуктів та інше.
Товари гарно упаковано яскравими обгортками, поліетиленовими пакетами, різними видами пластику. Та на превеликий жаль це очевидна загроза чистоті довкілля, а відповідно здоров’ю людини, адже утилізація упаковок проводиться у мізерних кількостях. І ще гірше, дуже часто продаються товари сумнівної якості і складу, вживання та використання яких має негативні наслідки. Сучасні виробники, в гонитві за прибутками, не дотримуються виробничих технологій при виготовленні того чи іншого продукту.
Активісти прагнуть звернути увагу на соціальні, економічні, екологічні та етичні наслідки сучасної культури споживання і дати зрозуміти людству, що окрім безлічі різних товарів та речей у світі є багато важливіших цінностей.
З нагоди відзначення Дня без покупок спеціалістами парку зроблено і розповсюджено інформаційну листівку на дану тематику та проведено еколого-освітній захід у Криворівнянському ЗДО «Червона шапочка».
Найпростішим способом виправлення цієї ситуації є зниження рівня споживання. У кожного має сформуватися свідомий підхід до будь-яких покупок, тож перед черговим шопінгом дуже корисно перебрати свої речі. Приєднатися до святкування надзвичайно просто – у цей день не відвідувати магазини і нічого не купувати. За один раз мало що зміниться, але якщо Ви візьмете це за звичку, гарантовано відчуєте різницю.
Провідний фахівець з екологічної освіти Ю. Ватуйчак
|