Середа, 15-01-25, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

УВАГА 
Ми перейшли на новий сайт

Для переходу клацніт (натисніть) стрілку...
або скопіюйте посилання 
і вставте в стрічку браузера



Україна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Архівний сайт національного природного парку "Верховинський"

 (14.12.2021)

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [172]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [197]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [298]
Відділ державної охорони [83]


Головна » 2013 » Березень » 13 » Сніжна подорож
11:13
Сніжна подорож


Карпати у сніжному вбранні – це вид який зачаровує. Здається, що все живе на якийсь час завмерло, проте це не зовсім так, якщо добре придивитися то серед білосніжної сонної пустки, можна побачити тварин чи сліди, які свідчать про те що їхнє життя продовжується навіть у такий суворий сезонний період. 

В період з 26 по 28 лютого 2013 року працівниками НПП «Верховинський» була проведена комплексна експедиція. Для охоплення більшої частини  досліджуваної території, учасники експедиції розділилися на дві групи. Групи очолили заступник директора – головний природознавець – Понеполяк Михайло Михайлович начальник наукового відділу - Зеленчук Ярослав Іванович. 

Експедиція проходила за такими маршрутами: 

 Перша група з 26 по 28 лютого пройшла  з с. Шибене до с. Буркут (ночівля) – урочище Штефулець (ночівля) – полонини Малий Прислип – Озирний – Луковиці – с. Шибене. Загальна протяжність трьохденного маршруту склала 40 км. 

 Друга група з 26 по 27 лютого пройшла з урочища Перкалаба до полонини Прелуки, дальше було не можливо продовжувати похід через  великий сніговий покрив. Другого дня група із урочища Перкалаба вирушила до урочища Калиничі, хоча ціллю була полонина Палениця; однак більш як півтораметрові снігові замети не дали змогу це зробити. 

Експедиція була комплексною, отож під час її проведення були зібрані метеорологічні, флористичні та фауністичні дані, фото - та відеоматеріали природного стану території Парку в зимовий період. 

Зимові та літні відвідини високогір'я Карпат переконливо різняться між собою, адже звичні багато раз пройдені стежки сховані під заметами снігу, зрілі ялини під високим покривом снігу схожі на молоді ялинки, а соснове криволісся й зовсім не видно. 

Учасники експедиції наполегливо переконують бажаючих відвідати «високогір’я Карпат» в засніжений період не ходити в походи без досвідченого «проводаря», належної підготовки та відповідного спорядження.

Категорія: Науковий відділ | Переглядів: 595 | Додав: Nppver
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук