П'ятниця, 29-03-24, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

УВАГА 
Ми перейшли на новий сайт

Для переходу клацніт (натисніть) стрілку...
або скопіюйте посилання 
і вставте в стрічку браузера



Україна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Архівний сайт національного природного парку "Верховинський"

 (14.12.2021)

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [172]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [197]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [298]
Відділ державної охорони [83]


Головна » 2020 » Березень » 12 » Раннє пробудження бурого ведмедя на території НПП «Верховинський»
12:59
Раннє пробудження бурого ведмедя на території НПП «Верховинський»

Гордістю нашого краю є володар гір - бурий ведмідь. Глухі ліси Карпат - єдине на Україні місце поширення цього рідкісного тепер звіра. Бурі ведмеді є одинаками, і мандрують по певних обмежених територіях.

У дикій природі вони можуть жити в межах від 25 до 30 років. На території Українських Карпат  цих тварин – найбільших ссавців і хижаків – залишилося близько 200, а на території  НПП «Верховинський», по обліку фауни за 2019р., нараховується 5 ведмедів.

Зима – це період, коли всі ведмеді, підкоряючись природному інстинкту, повинні залягати в сплячку. Для цього їм необхідні два основні фактори: достатній запас жиру та низька температура повітря. Чому ведмідь взимку спить? Справа в тому, що у зимовий сон впадають лише ті  ведмеді, де сніг взимку щільно вкриває землю на тривалий час. 

А от через теплу зиму у 2019 році вони змогли заснути аж у кінці грудня. Проте лютий видався теплим, хижаки вийшли з барлогів і про сон вони вже геть забули. Працівниками парку було виявлено сліди звірів в кінці лютого, які внаслідок потепління прокинулися.

Пробудившись, голодні ведмеді спускаються в долини річок. Спочатку тварини харчуються мурахами, пагонами чагарників, але в основному живуть за рахунок жиру, який залишився після зимової сплячки. Потім, в міру танення снігу і розвитку рослинності, вони піднімаються все вище і вище в гори і доходять до субальпійських чагарників харчуючись молодим листям, різнотрав’ям, а також дрібними тваринами і пташиними яйцями. Трапляються випадки полювання хижаків на диких парнокопитних та свійських тварин. Восени облюбованим місцем ведмедів є  вирубки  і зарості ліщини. Тут ведмеді ласують горіхами та дикоростучими ягодами, а інколи поповнюють свій раціон свіжою рибою.

Відділом державної охорони постійно проводяться природоохоронні заходи щодо збереження життєдіяльності даного виду тварин,  це  боротьба із  браконьєрством, постійний контроль за охороною територій та місць їх проживання, особливо в весняний період.

Зберегти та розширити популяцію бурого ведмедя у регіоні – одне з наших основних завдань служби державної охорони Парку.

 

Інженер з охорони тваринного  світу             Н. Кочерган

Категорія: Відділ державної охорони | Переглядів: 555 | Додав: rekreaciy
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук