Середа, 15-01-25, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

УВАГА 
Ми перейшли на новий сайт

Для переходу клацніт (натисніть) стрілку...
або скопіюйте посилання 
і вставте в стрічку браузера



Україна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Архівний сайт національного природного парку "Верховинський"

 (14.12.2021)

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [172]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [197]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [298]
Відділ державної охорони [83]


Головна » 2018 » Березень » 16 » Первоцвіти просять захисту
17:16
Первоцвіти просять захисту

                      

         У весни багато прикмет. Одна з них – поява первоцвітів.  З приходом теплих весняних днів у наших лісах з’являються ці тендітні первістки оновленої землі. Первоцвіти – безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів. Їм не страшні ні раптовий сніг, ні люті морози – до примх погоди вони прекрасно пристосувались.

         Первоцвітами називають низку видів дикорослих рослин, що квітнуть наприкінці зими та на початку весни: усі види підсніжників, цикламени, сон-трава, проліски, крокуси (шафрани) та ін. Всі ці рослини знаходяться на межі зникнення і занесені до Червоної книги України, тобто за жодних обставин збір їх в природі та торгівля ними заборонені. Весняні квіти є досить уразливими. За короткий термін вони мають встигнути вирости, відцвісти, утворити насіння, зробити запас поживних речовин. І якщо ми перериваємо розвиток рослини, на другий рік можемо не знайти її там, де зірвали. Згідно з дослідженнями кущик конвалії цвіте один раз на сім - вісім років. Що вже говорити про інші рослини? Зникнення однієї з них може призвести до порушення діяльності цілої екосистеми. За останні роки до «Червоної книги» потрапили рослини, які донедавна були в природі у великій кількості: первоцвіт, ковила, лілія лісова, хвощ, пізньоцвіт та інші Не зайвим буде нагадати, що імовірно підсніжники і проліски були першими квітами на землі. Відкриваючи карнавал цвітіння весни, ніжні, маленькі і тендітні квіти не бояться морозу.  

       З метою запобігання знищення первоцвітів, адміністрацією НПП ''Верховинський''  видано наказ №12 від 14 березня 2018 року ''Про організацію та посилення охорони на період цвітіння першоцвітів'', згідно якого працівниками служби державної охорони Парку буде проводитися оперативна робота в місцях зростання рідкісних ранньоквітучих рослин.

      Ми повинні піклуватися про навколишнє середовище. Ліпше зробити кілька фотографій підсніжників, відчути їх ніжність і красу, ніж завдати рослинам болю. Дощової осені чи холодної зими візьмемо фотоальбом і згадаємо весну. А коли вона знов настане, неодмінно знов підемо у ліс на поляну, щоб не раз насолодитися красою первоцвітів і знатимемо, що цей чарівний фотокадр можна повторити.  Людина не повинна бути руйнівником, а творцем і захисником природних цінностей.     

                                                                                                                            Провідний фахівець з екологічної освіти Ю. Ватуйчак

Категорія: Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти | Переглядів: 1046 | Додав: rekreaciy
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук