Субота, 16-10-21, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України


Україна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Національний природний парк "Верховинський"

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [169]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [194]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [290]
Відділ державної охорони [81]


Головна » 2020 » Липень » 17 » ОСЕРЕДКИ ВСИХАННЯ ЯЛИН ОБГОВОРИЛИ НА НАУКОВО-ТЕХНІЧНІЙ РАДІ НПП «ВЕРХОВИНСЬКИЙ»
09:41
ОСЕРЕДКИ ВСИХАННЯ ЯЛИН ОБГОВОРИЛИ НА НАУКОВО-ТЕХНІЧНІЙ РАДІ НПП «ВЕРХОВИНСЬКИЙ»

Майже на всій території НПП «Верховинський» зростають монодомінантні ліси з ялини європейської (смереки) (Picea abies). Ця важлива лісоутворююча порода є тіньовитривала та морозостійка деревна рослина.

В історичному аспекті, починаючи з другої половини минулого століття, у монодомінантних ялинових насадженнях Українських Карпат спочатку спостерігалося погіршення їх росту, яке з часом почало супроводжуватися суховершинністю, а згодом переросло у масове всихання дерев ялини.

На території Парку також виявлено осередки всихання ялини європейської, переважно в місцях де пройшли вітроломи та сніголоми. Наказом директора НПП «Верховинський», на факт всихання ялини створено комісію та проведено обстеження всихаючих насаджень в натурі. В ході обстеження виявлено, що на окремих лісових ділянках дерева всохли та продовжують всихати, в більшості випадків, через пошкодження їх короїдами (Ips typographus), про що свідчить відпавша кора з слідами діяльності короїдів та їх личинок, свіжозаселені короїдами вітровальні дерева на ділянках, чисельні сліди вхідних отворів короїдів на корі стоячих дерев, що мають кільцеподібну форму. Виявлені пошкодження дерев дають підставу вважати ситуацію з розповсюдженням короїда загрозливою для навколишніх насаджень. Не виключено і інші причини всихання дерев. 


Ростуче дерево ялини європейської пошкоджене короїдом

 

 

Всохлі дерева ялини

 

У зв’язку з цим питання всихання ялинників було винесене на розгляд XXIII засідання Науково-технічної ради Національного природного парку «Верховинський». Після обговорення члени Науково-технічної ради вирішили взяти до відома інформацію про результати первинного обстеження осередків всихаючих ялинників на території Національного природного парку «Верховинський» та звернутися з клопотанням до Інституту екології Карпат та Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва імені П. С. Пастернака, про направлення відповідних фахівців для більш детального обстеження даних лісових ділянок, з метою виявлення істинних причин всихання та розроблення дієвих заходів щодо покращення санітарного стану лісів.

Встановлені спеціалістами справжні причини всихання ялинників дозволять розробити та провести відповідні заходи, які не допустять подальшого поширення всихання ялинових лісів на території НПП «Верховинський».

 

Молодший науковий співробітник

Іван Коляджин

Категорія: Науковий відділ | Переглядів: 176 | Додав: ivankoliadjin
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук