Вид із скелі на Румунські Карпати
|
Спеціалістами відділу рекреації та пропаганди екологічної освіти, проведено експедицію по обстеженню еколого – пізнавального туристичного маршруту «Скала - Баби» на території Прикордонного та Перкалабського ПОНДВ.
Експедиція розпочалась з урочища Чемірне і продовжувалась берегом річки Чорний Черемош Ідучи по маршруту ми милувались прекрасними природними ландшафтами. Далі наш шлях пролягав біля колишньої прикордонної застави.
Продовжуючи подорож підходимо до частково збереженої гідрологічної споруди кляузи – гаті «Балтагура». Її використовували для сплаву деревини, яка відігравала велику роль в житті гуцулів.
Перепочивши і оглянувши споруду, листяним та смерековим лісом вийшли на полонину Балтагура. Звідси відкривається прекрасна панорама на полонину Томнатик, де видно будівлі колишньої радіолокаційної станції «Памір» та пам’ятку природи «Скала Баби».
Рухаючись по маршруту виходимо на г. Команова висота якої 1731 м. н. р. м. Вона є найвищою точкою маршруту. Тут бере свій початок річка Чорний Черемош. Стежиною, через зарості сосни альпійської ми підходимо до пам’ятки природи «Скала Баби». Це камꞌяні скелі висотою до 12 метрів по периметру до 30 метрів. Навкруг розстелюється широкою смугою криволісся із переважанням сосни гірської та ялівцю сибірського. Біля пам’ятки природи «Скала Баби» стоять прикордонні стовпи державного кордону. Зі скель відкриваються піки Румунських Карпат та неповторні панорами Чивчино-Гринявських гір. Протяжність еколого – пізнавального туристичного маршруту складає 9 км.
«Скала Баби» на межі кордону з Румунією
|
Залишки кляузи-гаті в урочищі Балтагура
|
Будівлі колишньої радіолокаційної станції «Памір»
|
Провідний фахівець з екологічної освіти В. Максимюк
|