Середа, 15-01-25, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

УВАГА 
Ми перейшли на новий сайт

Для переходу клацніт (натисніть) стрілку...
або скопіюйте посилання 
і вставте в стрічку браузера



Україна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Архівний сайт національного природного парку "Верховинський"

 (14.12.2021)

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [172]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [197]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [298]
Відділ державної охорони [83]


Головна » 2019 » Вересень » 12 » Наукова експедиція на територію НПП «Верховинський»
15:29
Наукова експедиція на територію НПП «Верховинський»

Для обстеження гідрологічного режиму річки Чорний Черемош в першій декаді вересня 2019 року здійснено експедицію на територію НПП «Верховинський»  у складі: начальників: науково-дослідного відділу – Ярослава Зеленчука, Чивчинського ПОНДВ – Романа Недоходюка,  Буркутського ПОНДВ – Петра Зітинюка.

Чорний Черемош бере початок на південному сході від села Буркут, на північно-східних схилах Чивчинських гір, які є частиною Мармароського масиву Українських Карпат. У верхів'ях має північно-західний та північний напрямок, а після гирла Дземброні повертає на схід.

Річка є природною межею кількох гірських масивів Українських Карпат. У верхній течії вона відмежовує Чивчинські гори від Гринявських гір, у середній течії — Чорногору від Гринявських гір. Пониззя річки розташоване у Верховинсько-Путильському низькогір’ї; тут вона відмежовує Покутсько-Буковинські Карпати від Гринявських гір. Довжина 87 км, площа водозбірного басейну 856 км² з похилом річки 14,0 м/км.

 Гідрологічний режим визначається особливостями погодних умов. Річка має гірський характер із змішаним типом живлення , тобто у формуванні гідрологічного режиму беруть участь дощі, сезонні сніги, ґрунтові та підземні води. Льодові явища з кінця грудня до початку січня, скресає у 2-й половині березня; льодостав нестійкий. Річище помірно звивисте, завширшки 20—30 м (найбільша — 45 м); під час межені 15—20 м. Пороги з падінням води 0,5—1,6 м. Глибина коливається 0,2—0,4 м у верхів'ях, до 1 м у нижній течії. Середня швидкість течії 0,8—1,2 м/с. При максимально високих рівнях води ширина річища збільшується до 50—80 м, а швидкість до 5—6 м/с. Середньорічна витрата води за багаторічний період у гирлі становить 18 м³/с. Екстремальна кількість витрати води коливається від 1 м³/с під час межені до1 100 м³/с під час паводків. 

На території НПП  «Верховинський» у верхів’ях басейну Черемоша встановлені два гідропости: постійний в Перкалабському ПОНДВ на р. Перкалаб (урочище Перкалаб), сезонний в Чивчинському ПОНДВ на р. Чорний Черемош в (урочищі Мокрин), що дає можливість отримати результати для обробки, систематизації і узагальнення даних про стан водних об’єктів



           

    Сезонний гідропост на р. Чорний Черемош (ур. Мокрин)


Працівниками НПП «Верховинський» проаналізовано гідрологічний стан річки: рівень і температуру води, швидкість течії. Результати спостережень будуть використані для написання чергового тому Літопису природи НПП «Верховинський».

                Технік-лаборант науково-дослідного відділу                Віталія Мегедин

Категорія: Науковий відділ | Переглядів: 391 | Додав: rekreaciy
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук