Виступ начальника відділу розвитку природно-заповідного фонду Мінприроди — Григорія Парчука
|
12-14 серпня 2014 року на базі Гетьманського національного природного парку (Сумська область) відбувся науково-практичний семінар на тему: «Активне збереження окремих видів флори і фауни, природних середовищ». У цьому заході взяли участь працівники установ природно-заповідного фонду України та представники Європейського Союзу. Ігор Іваненко – директор Департаменту заповідної справи Мінприроди, Андре Карутц – експерт з екологічної політики, стратегії та інвестицій проекту ЄС «Додаткова підтримка Мінприроди України у впровадженні Секторальної бюджетної підтримки» та інші що виступали з доповідями та представляли мультимедійні презентації.
В семінарі взяв участь науковий працівник Іван Коляджин, який представив проект програми збереження та відтворення популяції глушця на території Національного природного парку «Верховинський». Під час її обговорення висловлено зауваження, які враховані при доопрацюванні програми.
Наукові працівники обмінялися європейським та національним досвідом збереження природних комплексів, об’єктів. Практична частина семінару включала також визначення заходів щодо охорони рідкісних видів флори і фауни. Учасники відвідали насадження старовікових сосен у заповідному урочищі «Литовський бір» на території Гетьманського НПП.
По підсумках семінару прийнято рекомендації для установ природно-заповідного фонду щодо збереження аборигенних видів рослин та тварин, запровадження сінокосіння на луках для відновлення лучного різнотрав’я, і відтворення корінних деревостанів. Наукові рекомендації семінару будуть застосовуватись на території НПП «Верховинський».
На території Гетьманського НПП
Підготував Іван Коляджин
|