Василь Буджак презентує песпективну для впровадження на території Парку програму
24-25 квітня 2015 року на базі національного природного парку «Черемоський» відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Регіональні аспекти флористичних і фауністичних досліджень».
На пленарному засіданні з доповідями та презентаціями виступили науковці: Андрій Юзик: (національний природний парк Черемоський») — «Особливості та перспективи розвитку НПП «Черемоський»», Ілля Чорней, доктор біологічних наук (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича) — «Історія формування ідеї та створення НПП «Черемоський»», Олександр Киселюк, кандидат біологічних наук (Карпатський національний природний парк) — «Результати впровадження проекту «Збереження Карпатських пралісів» у 2014 році та перспективи на 2015 рік», Łajczak Adam – доктор географічних наук, (Pedagogical Universiti, Institute of Geography, Польща), — «Anthropogenic degradation of raised bogs in the orawsko-nowotarska basin and valleys in Western Bieszczady MTS, the Polish Carpathians», Василь Буджак, кандидат біологічних наук — (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича) — «До вивчення біорізноманіття національного природного парку «Вижницький» методом сіткового картування». В цьому заході взяли участь та виступили з доповідями наукові співробітники НПП "Верховинський" — Іван Зеленчук, Ярослав Зеленчук, Людмила Мацап'як, Іван Коляджин. По особливому цікава для науковців НПП «Верховинський» була доповідь Василя Буджака про метод сіткового картування. Даний метод використовується для побудови сіткових карт у програмі Map-info (з використанням бази даних) та створення узагальненої карти раритетного біорізноманіття на певній території. Для досліджень та вивчення біорізноманіття території НПП «Верховинський» науковці Парку, будуть його використовувати.
Після доповідей науковців розпочалася робота секцій ботаніки та фауни. На секціях доповідали і представляли мультимедійні презентації кандидати та доктори наук України й Польщі та інші наукові працівники університетів та національних природних парків України, які зосередили увагу на нових знахідках рідкісних і зникаючих видів флори, фауни та охороні видового різноманіття.
По підсумках конференції прийнято резолюцію, про необхідність збереження карпатських пралісів, проведення нових наукових досліджень по вивченню флори, фауни та природних середовищ на територіях природно-заповідного фонду України.
Заступники з наукової роботи Черемоського та
Карпатського НПП під час презентації
Професор Адам Лейчік дарує НПП Черемоському
книги на природоохоронну тематику
Баб'єгурського національного парку
Молодший науковий співробітник Іван Коляджин
|