Субота, 03-12-22, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

УВАГА 
Ми перейшли на новий сайт

Для переходу клацніт (натисніть) стрілку...
або скопіюйте посилання 
і вставте в стрічку браузераУкраїна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Архівний сайт національного природного парку "Верховинський"

 (14.12.2021)

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [172]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [197]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [298]
Відділ державної охорони [83]


Головна » 2019 » Жовтень » 1 » МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ У НПП «СИНЕВИР»
15:52
МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ У НПП «СИНЕВИР»

   Учасники конференції

Наприкінці вересня 2019 року, за сприяння проекту «Підтримка природно-заповідних територій України», відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Функціонування природоохоронних територій в сучасних умовах», що була присвячена 30-річчю створення Національного природного парку «Синевир».

Конференцію відкрив директор парку Микола Дербак та привітав учасників з ювілеєм.

    

Відкриття конференції

 

Директор Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Віктор Клід відмітив, що НПП «Синевир», без перебільшення, – один з кращих національних парків України. Це один з небагатьох парків, який має хороші напрацювання з місцевим населенням, котре підтримує його діяльність. Виступаючий подякував керівнику установи Миколі Дербаку та колективу за плідну працю.

В заході взяли участь науковці, природоохоронці, громадські діячі, представники національних природних парків та влади, і привітали колектив з ювілеєм.

Президент Асоціації природоохоронних територій Микола Стеценко наголосив, що природа парку стала надбанням не лише національним, але й світовим. Та головне – люди, які зробили все, щоб зберегти цю цінність. Лише ефективно керована система природоохоронними територіями забезпечує збереження природи.

Директор Українського товариства охорони птахів Олег Дудкін привітав колектив парку з ювілеєм та розповів про проект «Підтримка природно-заповідних територій України», в якому НПП «Синевир» бере участь і завдяки якому в установі здійснюються численні заходи, що сприяють охороні природи.

Про вагому роль НПП «Синевир», у справі збереження довкілля та розвитку регіону, на конференції висловили свої думки:  директор НПП «Верховинський» Михайло Нечай, заступник директора з науково-дослідної роботи Карпатського НПП Олександр Киселюк, заступник директора НПП «Синевир» з науково-дослідної роботи Юрій Тюх, декан географічного факультету Ужгородського Національного університету Іван Калинич, постійний член науково-технічної ради НПП «Синевир», біолог, Олег Колесник, член Національної спілки кінематографістів Андрій Михайлик, президент природоохоронної асоціації «Маchaon International» Йозеф Беднар (Словаччина), рейнджери національного парку «Словацький рай» Роберт Яворский і Любош Цибула (Словаччина), та інші.

 

Виступ Михайла Нечая

 

З доповідями виступили: Іван Сопушинський, доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу НЛТУ України «Особливості формування якісних характеристик деревини ялиці білої в Українських Карпатах», Мирослав Шевера кандидат біологічних наук, провідний науковий співробітник Інституту ботаніки НАН України «Інвазійні рослини у флорі Національного природного парку «Синевир», Емілія Глюдзик, магістрантка УжНУ «Визначення вмісту бензопірену у продуктах спалювання сухої рослинності» та інші. Від НПП «Верховинський» виступив молодший науковий співробітник, аспірант НЛТУУ Іван Коляджин з доповіддю на тему: «Вітровал та вітролом ялин, як природні процеси самовідновлення лісу».

 

Доповідь Івана Коляджина

 

Актуальними напрямками роботи конференції стали такі теми: абіотичні умови, біотичне середовище і лісівництво; охорона та вивчення природних екосистем біотопів і об’єктів; еколого-освітня робота і рекреація; тенденції щодо розвитку природоохоронних територій. Цікаві доповіді за цими напрямками виголосили учасники конференції з різних куточків України та з-за кордону.

    

Під час роботи конференції

 

По підсумках роботи конференції прийнято резолюцію, в якій враховані рекомендації учасників щодо збереження та примноження природно-ресурсного потенціалу та вирішення актуальних питань природно-заповідної справи в Україні.

Матеріали конференції опубліковані у збірнику та будуть використані у подальшій науково-практичній діяльності НПП «Верховинський».

 

Молодший науковий співробітник

Іван Коляджин

Категорія: Науковий відділ | Переглядів: 377 | Додав: ivankoliadjin
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук