Під час робочої зустрічі з координаторами
|
Національний природний парк «Верховинський» та ще вісім національних природних парків України, беруть участь в реалізації міжнародного природоохоронного проекту «Збереження Карпатських пралісів». Виконання проекту розпочалося у березні цього року. Для реалізації проекту цій природо-охоронній науково-дослідній організації, було передано матеріально-технічне забезпечення.
В Карпатському регіоні проект впроваджує - Українське товариство охорони птахів (УТОП), яке представляє міжнародну природоохоронну асоціацію BirdLifeInternational в Україні, у партнерстві та за фінансовою підтримкою Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина). Національним координатором проекту являється - Ольга Яремченко кандидат біологічних наук, керівник природоохоронного відділу УТОП; Олександр Киселюк кандидат біологічних наук, регіональний координатор проекту , заступник директора Карпатського національного парку; Леся Карнаух заступник директора Департаменту Заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України; Олег Дудкін кандидат біологічних наук, директор УТОП. З метою забезпечення виконання проекту 15 травня цього року в НПП «Верховинський» відбулась робоча зустріч керівників проекту з керівництвом та спеціалістами парку під час якої обговорено основні завдання, щодо виявлення та обстеження старовікових насаджень на території Верховинського району. Для забезпечення виконання цих завдань в розпорядження парку передано автомобіль високої прохідності (Mitsubishi L 200), два квадроцикли, фотокамеру, бінокль та GPS.
Ці технічні засоби суттєво допоможуть працівникам Парку у виконанні поставлених на них природоохоронних обов’язків та будуть використані у рамках впровадження проекту, основною метою якого є - збереження Карпатських пралісів і старовікових лісів. Проведені дослідження будуть враховані при вирішенні питання , щодо розширення територій, національних природних парків Українських Карпат за рахунок цінних лісових масивів. Територія впровадження проекту національні природні парки Карпатський, Верховинський, Черемоський, Вижницький, Сколівські Бескиди, Гуцульщина, Синевір, Ужанський, Зачарований край та прилеглі до них території, розташовані в зоні зростання пралісів і старовікових лісів.
Передача технічних засобів
|
Технік-лаборант наукового відділу Василина Гордійчук
|