Зустріч представників наукових та освітніх закладів з нагоди свята Дня науки
|
21 травня 2014 року Національний природний парк «Верховинський» спільно з відділенням «Філія Гуцульщина» Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії МОН України, провів круглий стіл, присвячений відзначенню Дня науки на тему: «Проблеми розвитку науки в гірських умовах регіону Українських Карпат».
Директор Парку Михайло Нечай привітав та ознайомив учасників круглого столу з основними аспектами наукової роботи НПП «Верховинський» та перспективами розширення його співпраці з іншими природоохоронними установами регіону Українських Карпат.
З доповідями виступили:
- Дмитро Стефлюк, заступник директора з наукової роботи НПП «Верховинський» – Наукове обґрунтування необхідності розширення території Парку
- Іван Зеленчук, старший науковий співробітник відділення «Філія Гуцульщина» ННДІУВІ – Необхідність підготовки другого видання книги про «Верховинщину»
- Людмила Мацапꞌяк, провідний науковий співробітник НПП «Верховинський» - Проблеми збереження рідкісних рослин, які занесені до «Червоної книги України»
- Петро Шкрібляк, завідувач відділення «Філія Гуцульщина» – Основні аспекти наукової роботи та втілення її результатів у практику розбудовчих процесів в умовах Верховинщини.
В обговоренні взяли участь: Володимир Сінітович - завідувач музею ім. Гната Хоткевича с. Красноїлля, Іван Дроняк – завідувач музею «Гуцульського побуту» с. Яблуниця, Володимир Ілійчук – завідувач музею «Гуцульщина» селище Верховина, директор коледжу туризму і готельного господарства Ганна Дзвінчук та Віталій Мартищук викладач екології, кандидат сільськогосподарських наук, а також переможці шкільного конкурсу Олена Юрчук з науковою роботою «Стебні – село Гуцульщини» с. Стебні, Тетяна Сапріянчук з роботою «Дідушкова річка» с. Красноїлля, Руслана Лахман з роботою «Таємничі води Ферескуль» с. Черемошна та учні Зеленської школи за роботу «Сім чудес села Зелене».
По завершенню обговорень прийняті наступні рекомендації:
- Рекомендувати управлінню освіти, молоді та спорту Верховинської РДА передбачити в планах навчально-виховної роботи залучення учнів до науково-пошукових заходів з краєзнавчої, природоохоронної та рекреаційної діяльності.
- Запропонувати відділу культури, центральній районній бібліотеці, завідуючим музеїв залучати до проведення науково-освітніх та краєзнавчих заходів наукових працівників «Філія Гуцульщина» та інших установ.
- Залучати студентів Верховинського коледжу туризму і готельного бізнесу до участі в пропаганді еколого - освітньої, рекреаційної та наукової діяльності.
- Організувати поїздку на територію Парку вчителів географії та біології навчальних закладів району, а також переможців учнівського конкурсу на кращу наукову роботу.
- Вивчити питання про можливість будівництва на території Парку відпочинкової еколого – освітньої садиби (колиби).
В обговоренні рекомендацій бере участь директор Верховинського коледжу туризму і готельного господарства Г. Дзвінчук
|
Нагороду провідному науковому спеціалісту Л. Мацапяк вручає директор Філії Гуцульщина П. Шкрібляк
|
Підготували: І.Димидюк
В. Максимюк
|