Субота, 03-12-22, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

УВАГА 
Ми перейшли на новий сайт

Для переходу клацніт (натисніть) стрілку...
або скопіюйте посилання 
і вставте в стрічку браузераУкраїна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Архівний сайт національного природного парку "Верховинський"

 (14.12.2021)

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [172]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [197]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [298]
Відділ державної охорони [83]


Головна » 2017 » Грудень » 4 » Фотомоніторинг тваринного світу
17:48
Фотомоніторинг тваринного світу

Територія НПП «Верховинський» віддалена та важкодоступна, зазнає мінімального антропогенного впливу, внаслідок чого збереглася унікальність видового рослинного покриву та фауністичного біорізноманіття, що належить до гірського фауністичного комплексу. Тут наявні представники бореальних, тайгових і мішаних лісів Західної Європи. Найхарактернішими є саламандра плямиста, тритон карпатський, тритон альпійський, кумка гірська, глухар, рябчик, жовна чорна, шишкар ялиновий, вивірка звичайна, ведмідь бурий та деякі інші. В цій місцевості наявні фауністичні елементи, характерні лише для верхньої смуги криволісся, які навіть в період кочівель не спускають нижче як 800-1000 м н. р. м., як наприклад дрізд гірський.

Великі ссавці мають неабияке значення в функціонуванні наземних біоценозів. В абсолютно дикому стані на території Парку характерні:  олень благородний (Сervus elaphus), козуля європейська (Capreolus capreolus), кабан дикий (Sus scrofa), бурий ведмідь (Ursus arctos), рись (Felis lynx), вовк (Canis lupus), кіт лісовий (Felis silvestris), горностай (Mustela erminea), норка європейська (Mustela lutreola). Здійснюється фотофіксація ссавців за допомогою фотопасток.

Співробітники наукового відділу та природоохоронних науково-дослідних відділень встановлюють «фотопастки» в місцях концентрації парнокопитних, на лісових стежках і міграційних коридорах диких тварин, узліссях та біополянах. Такою мережею фотофіксації  покрита майже вся найцікавіша у фауністичному аспекті територія НПП «Верховинський». Все це потребує багато часу через віддаленість і важкодоступність території, потребі систематичної заміни елементів живлення та карт пам’яті, переустановлення «фотопасток» на інші місця. Цього року майже на всій території  Парку появився стільниковий зв'язок, що в свою чергу дозволило втановити  нові моделі фотопасток  з функцією миттєвої передачі зображення. Це стало можливо завдяки підтримці таких організацій як  WWF,  Фракфуртського зоологічного товариства та Українського товариства охорони птахів.

На даний час, під кінець 2017 року отримано зимові фотографії великих ссавців, що представляють цікавий інтерес.

Всі отримані матеріали опрацьовуються і використовуються під час розробок природоохоронних рекомендацій для їх подальшого втілення зважаючи на те, що негативний вплив діяльності людини (знеліснення, браконьєрство, промислове забруднення, інтенсифікація сільського господарства, розвиток туризму, розширення транспортної мережі тощо) на біорізноманіття Українських Карпат зараз досягнув критичної межі. Категорія: НОВИНИ | Переглядів: 423 | Додав: rekreaciy
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук