Відповідно до підписаної Рамсарської конвенції з 1997 року, 2 лютого оголошено Всесвітнім днем водно-болотних угідь, що має міжнародне значення. На сьогодні до конвенції приєдналося 144 держави. Ця подія покликана привернути увагу громадськості і урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь. Збереження і раціональне використання водно-болотних угідь як засобу досягнення сталого розвитку в усьому світі, що є важливим для забезпечення людства прісною водою, очищення та фільтрації поверхневих вод, поповнення водоносних горизонтів, збереження біорізноманіття та екологічної рівноваги.
З нагоди цього свята спеціалістами відділу рекреації та пропаганди екологічної освіти національного природного парку «Верховинський» проводиться екологічна освітньо-виховна робота. З метою цілеспрямованого впливу на світогляд, поведінку і діяльність шкільної та студентської молоді стосовно збереження природної спадщини, забезпечення підтримки природоохоронної діяльності шляхом поширення знань і підвищення обізнаності щодо цінностей біологічної та ландшафтної різноманітності, формування екологічної свідомості та поваги до природи, а саме водних ресурсів.
Так 27 та 30 січня у Верхньоясенівській і Буковецькій школах відбулися екологічні заходи на тему: «Водно-болотні угіддя нашого краю». В ході проведення заходів спеціалісти Парку ознайомили дітей з процесами утворення боліт, їх роль у функціонуванні природних екосистем і про важливість водно-болотних угідь в житті людини, а також, що може зробити кожен для їх збереження. Зацікавленість дітей викликала розповідь про пристосування рослин і тварин до умов життя на болоті, залежність яка існує у природному середовищі, зв'язок людини з природою та результати її впливу на стан довкілля. На дану тематику з школярами проведено вікторину та роздано інформаційні листівки про водно-болотні угіддя національного природного парку «Верховинський». На завершення заходу учні висловили свої думки та бачення, що стосуються екологічної ситуації водних ресурсів в нашому регіоні.
З нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь серед загально - освітніх закладів району оголошено проведення фотоконкурсу на тему: «Краща водойма - озеро, ставок, водоспад»
Водні ресурси – одні з найважливіших природних ресурсів планети.
Вода – є одним з основних елементів біосфери.
Вода – невід’ємний елемент життя людини.
Вода – входить до складу всіх живих організмів.
Вода – це рух. Рух від малого струмка до моря чи океану, від океану вглиб суходолу, щоб знову повернутися в цей безкінечний цикл.
Територія НПП «Верховинський» розташована в межах Дністровсько-Прутської гідрологічної області, яка входить до складу гідрологічної країни Українських Карпат і відноситься до басейну Черемоша.
Однією з основних водних артерій нашого регіону є річка Чорний Черемош, протяжністю 87 кілометрів, та річка Білий Черемош, яка утворюється злиттям рік Перкалаб і Сарати. Злиттям цих двох рік утворюється річка Черемош протяжністю близько 80 км, що живить річку Прут.
Також з учнями та вчителями Верхньоясенівської школи була проведена екскурсія до річки Чорний Черемош, яка є гідрологічним заказником місцевого значення. А з учнями Буковецької школи відбулася екскурсія до сільського ставка «Буковець», який знаходиться на висоті 835 м н. р. м. Глибина ставка в зимовий період становить до 3 метрів, а в літній більше 4 метрів, в якому водиться такі види риб, а саме: білий амур, товстолоб, короп золотистий і сріблястий.
В.о. начальника відділу рекреації та пропаганди екологічної освіти Василь Максимюк
|