Субота, 03-12-22, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

УВАГА 
Ми перейшли на новий сайт

Для переходу клацніт (натисніть) стрілку...
або скопіюйте посилання 
і вставте в стрічку браузераУкраїна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Архівний сайт національного природного парку "Верховинський"

 (14.12.2021)

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [172]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [197]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [298]
Відділ державної охорони [83]


Головна » 2019 » Листопад » 15 » ДОСЛІДЖУЄМО ПЕТРОФІТНІ ВИДИ ФЛОРИ
17:11
ДОСЛІДЖУЄМО ПЕТРОФІТНІ ВИДИ ФЛОРИ

   Закладена пробна площа для проведення геоботанічного опису на схилах гори Василькова

Здійснено наукову експедицію по дослідженню рідкісних петрофітних угрупувань на території Національного природного парку «Верховинський».  Петрофітні види – це ті види рослин, що ростуть на камінні та скелях. Вони сприяють механічному і хімічному руйнуванню гірських порід, в результаті чого утворюється первинний ґрунт. В експедиції взяли участь: Юлія Вашеняк, кандидат біологічних наук, співзасновник громадської організації «Українська природоохоронна група» (Ukrainian Nature Conservation Group (UNCG)), та молодший науковий співробітник Іван Коляджин.

Маршрут спеціалістів пролягав по території Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення, зокрема, від урочища Перкалаба, на полонину Прелуки та був досить цікавим. Спеціалісти мали змогу спостерігати за зміною видового складу угрупувань петрофітних видів на різних висотах над рівнем моря. З науковою метою також побували на схилах гори Василькова, в місці виходу на поверхню карбонатів, де вивчали популяцію угрупувань петрофітних видів. На скелях в урочищах «Кляуза імені кронпринца Рудольфа» та «Великий Прелучний» були зроблені геоботанічні описи рослинності. Під час експедиції на полонині Прелуки та схилах гори Василькова була закладена пробна площа, з сторонами квадрата 3,16 м, площею 10 кв. м. На даній площі теж було зроблено геоботанічний опис рослинності та проінвентаризовано всі зростаючі види флори, зокрема й ендемік нігрітеля карпатська (Nigritella carpatica (Zapał.)). Це дуже рідкісний реліктовий ендемічний вид, приурочений до карбонатних відслонень, вузьколокальний ендемік Східних Карпат, в Україні відомий лише у таких місцях: Чивчинські гори – полонина Прелуки, гора Василькова, Гринявські гори – хребет Яровиця, урочище Слатина та перевал Джогуль, Яловичорські гори  хребет Чорний Діл, урочища Слатина і Жупани.

Зроблені описи допоможуть науковцям виявити нові види рослин на території Парку, розробити природоохоронні рекомендації для збереження рідкісних видів, зокрема чорнянки (нігрітели) карпатської та виявити нові місця її зростання в Карпатах. Дані досліджень будуть опубліковані у черговому томі «Літопису природи НПП «Верховинський».

 

Молодший науковий співробітник

Іван Коляджин

Категорія: Науковий відділ | Переглядів: 381 | Додав: ivankoliadjin
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук