Четвер, 09-02-23, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

УВАГА 
Ми перейшли на новий сайт

Для переходу клацніт (натисніть) стрілку...
або скопіюйте посилання 
і вставте в стрічку браузераУкраїна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Архівний сайт національного природного парку "Верховинський"

 (14.12.2021)

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [172]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [197]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [298]
Відділ державної охорони [83]


Головна » 2020 » Квітень » 15 » День екологічних знань
09:27
День екологічних знань

       Основним завданням Дня екологічних знань, що відзначається 15 квітня, є просування пізнавальних фактів і корисної інформації про стан справ в області екологічної безпеки представникам різних верств населення. Громадськість повинна своєчасно бути сповіщена про невидимі на перший погляд загрози для довкілля, що ховаються в неналежному зберіганні сміття та ігноруванні правильної утилізації агресивних речовин і відходів виробництва.

      Екологічні знання відіграють важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримці екологічної рівноваги у природі, формуванні світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства.

 Важливість екологічної освіти в сучасному світі вже ні в кого не викликає сумнівів, в багатьох країнах є пріоритетним напрямком, навчання і виховання. Адже діяльність з формування екологічної культури населення та дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища - це запорука безпечного майбутнього для всього людства.

Свідоме і бережливе ставлення людини до природи можливе при наявності екологічної культури та широких екологічних знань, які повинні формуватись з дитинства, (в сімейно-родинному колі, дошкільних навчальних закладах, загальноосвітніх і  вищих навчальних закладах)

      Одне із важливих завдань НПП «Верховинський» є освітньо-виховна діяльність, що включає в себе процеси – навчання, виховання, розвиток і формування екологічної культури й свідомості  та світоглядних знань, взаємозв’язку у системі «Людина-природа-суспільство». Інформованість громадськості про стан справ у сфері екологічної безпеки та дотримання місцевими суб’єктами чинного природоохоронного законодавства.

       Фахівцями Парку проводяться теоретичні та практичні заходи, щодо охорони, збереження та відновлення природних комплексів, об’єктів та фауни і флори. День екологічних знань відзначається шляхом організації  та проведення  семінарів, круглих столів, бесід присвячених питанням екології, пошук розумного балансу між зростаючими потребами людства та вичерпністю можливостей планети. Усі заходи, які відбуваються, так чи інакше стосуються теми сталого розвитку, захисту планети, запобігання екологічним катастрофам і боротьби з уже наявними проблемами.

      Важливо також відзначити, що День екологічних знань значимий не тільки для тих, хто займається екологічним освітою, а й для всіх жителів нашої планети, адже йдеться про безпечне життя в майбутньому всіх нас. Прищеплення екологічної культури сьогодні - запорука збереження здоров'я майбутніх поколінь!

 

Провідний фахівець з екологічної освіти  Василь Максимюк


Переглядів: 267 | Додав: yaroslavforgil
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук