Субота, 04-12-21, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України


Україна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Національний природний парк "Верховинський"

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [170]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [196]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [297]
Відділ державної охорони [82]


Головна » 2020 » Березень » 17 » 21 березня - Всесвітній день захисту лісів.
13:30
21 березня - Всесвітній день захисту лісів.

  

         Це свято було засноване у 1971 році Продовольчою і сільськогосподарською організацією при ООН  за ініціативи Європейської конференції  сільського господарства. Всесвітній день лісів відзначається урядами і міжнародними організаціями для визначення заходів щодо збереження лісових масивів.

       Проблема збереження лісів у Карпатах потребує повсякденної напруженої роботи і постійного контролю. Охорона території НПП «Верховинський» здійснюється працівниками служби державної охорони вахтовим методом. Протягом вахти інспектори ПОНДВ регулярно проводять   патрулювання лісових обходів, здійснюють природоохоронні рейди та чергування на контрольно-пропускних пунктах. Такий спосіб охорони території дозволяє звести до мінімуму порушення природоохоронного режиму.

             

       Смерекові праліси нашого регіону, будучи важливими первозданними і природними біотопами мають важливе значення, оскільки служать еталоном високопродуктивних, стійких до шкідників і хвороб деревостанів та сприяють стабілізації середовища гірських ландшафтів у найбільш холодній вологій кліматичній зоні Карпат. НПП «Верховинський», разом з іншими парками карпатського регіону, бере участь у реалізації проекту «Збереження карпатських пралісів» шляхом розширення природно-заповідних територій.

     З нагоди Міжнародного  дня лісу спеціалістами Парку проведено ряд освітньо-виховних заходів серед місцевого населення, молоді, учнів шкіл, відпочивальників і туристів, а саме: еколого-освітні бесіди, акції, круглі столи, екологічні уроки та ін.

                            

           Працівниками установи, з часу створення НПП «Верховинський, санітарно-оздоровчі заходи проводилися згідно лісопатологічних обстежень лісових насаджень, тобто з метою оздоровлення лісу. У своїй діяльності, використовуючи  запаси деревини по мінімуму, будемо сприяти збереженню лісових ресурсів нашого регіону.  Така позиція є важливою  у роботі природоохоронних установ, чим будемо керуватись і надалі, зберігаючи наші природні багатства. Ліси повинні жити за своїми віковими законами.

      Бережіть природу і думайте про наслідки – тоді все буде добре. Її краса і багатство залишаться з нами та для майбутніх поколінь.

 

 

 

 

                                                                                                                           Провідний фахівець з екологічної освіти         Ю. Ватуйчак 

 

 

Категорія: НОВИНИ | Переглядів: 191 | Додав: rekreaciy
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук