В нашій державі найвищою формою охорони природи є заповідники. День заповідників і національних парків вперше почали відзначати в 1997 році за ініціативою Центру охорони дикої природи та Всесвітнього фонду природи. Зараз у світі створено більше 11 тисяч заповідних територій, які займають особливе місце в системі природно-заповідного фонду. Заповідники та національні парки України мають велике значення у вирішенні проблем збереження ландшафтного та біологічного різноманіття. Природоохоронні території відіграють важливу роль у збереженні та стабільному функціонуванні природних екосистем. Вони є природно-заповідними категоріями вищого рангу, з режимом суворої заповідності. При цьому дозволяється гармонійно поєднувати охорону природи та задоволення потреб населення, що сприяє розвитку туризму в регіоні. Доречним буде сказати, що з часу заснування НПП «Верховинський» у нашому регіоні суттєво збільшилася кількість туристів і відпочиваючих. Життя людини в урбанізованому світі в деякій мірі руйнує особистість та організм, призводить до депресивних явищ і хвороб, «запрограмовані» жити в природному середовищі. Мальовничі незаймані куточки дикої природи нашого регіону, унікальні гірські ландшафти, стрімкі гірські потоки з чистою джерельною водою приваблюють відпочивальників та туристів.
В цей день у кожній із держав, які святкують День заповідників, відбуваються просвітницькі заходи, направлені для збереження, відтворення та раціонального використання природніх комплексів та об’єктів.
Спеціалістами НПП «Верховинський» з нагоди відзначення цього свята проведено ряд еколого-просвітницьких заходів та виготовлено буклет на дану тематику.
Фахівець з рекреації І категорії Любов Мицканюк
|