Вівторок, 23-04-24, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

УВАГА 
Ми перейшли на новий сайт

Для переходу клацніт (натисніть) стрілку...
або скопіюйте посилання 
і вставте в стрічку браузера



Україна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Архівний сайт національного природного парку "Верховинський"

 (14.12.2021)

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
Законодавча база [4]
Закони, постанови та інші нормативні документи.
Загальна [13]
Еколого-просвітницький краєзнавчий журнал ЖАБ'Є [18]
Інформація про рубки [12]
Інформація про проведення рубок.


Головна » Статті » Загальна

Зберегти, відновити, запобігти.

Зберегти, відновити, запобігти.

         Чи існує в природі краса чарівніша і багатша від лісової? Мов на свято, йдуть до неї люди, щоб помилуватись квітучими галявинами і віковими деревами, послухати музику пташиного співу і подихати чистим запашним повітрям.

         Ліси Українських Карпат багаті різними видами дерев, кущів, трав, серед яких багато рідкісних, які ніде в Україні, а часто у світі не зустрічаються. Карпатські ліси є житлом для більшості видів звірів України, тут мешкає половина всіх птахів України.

         Ці ліси давали притулок гуцулам в часи татарських набігів, народним месникам – опришкам славного Олекси Довбуша, а також воїнам УПА - борцям за волю і незалежність України.

         Ліси надмірно вирубували у всі часи. Тому міліють карпатські ріки і  потоки, менше вологи дістають поля. Тож берегти зелене золото Українських Карпат – ліси, головне завдання сьогодення.

        Та карпатський гірський ліс – то не тільки дерева і деревина. Ліс – то цілющі суниці і смачні білі гриби, ароматні кетяги малини і тендітні молоді дзвіночки. Нарешті ліс – то великий плід повсякденної нелегкої і відповідальної праці людей, ім’я яких – лісівники.

        А чи знаєте ви, що в Україні половина лісів – це рукотворні, насаджені людьми. Лісистість в Україні становить тільки 15,6 %, що є мінімальною лісистістю серед країн Європи, а оптимальною за європейськими рекомендаціями, є показник ліси стаді у 20 %.

        Кожний сучасний житель планети Земля протягом свого життя витрачає на будівництво житла, меблів, папір, сірники, тощо не менше 300 дерев. Тому ліси на нашій планеті зникають із швидкістю 20 га на день. А тільки одне дерево здатне за добу виробити 180 літрів кисню.

         Уже сьогодні для кожного мешканця Землі потрібно виростити лише для практичних потреб одного року близько 50 дерев – так стверджує науковий прогноз. А чи садимо ми з вами хоч по одному дереву щовесни?

Щороку перед новоріччям вирубують тисячі молодих ялинок, що росли 10 – 15 років, а послужать людині лише кілька днів. Тож чи не краще до Нового року виготовити гарного Дідуха, або ж прикрасити святковий стіл кількома гілками ялини.

Отже, берегти ліс, не завдавати йому шкоди, не смітити – істини відомі кожному. Чому ж про них так часто забувають люди? Адже можливо жити і господарювати так, щоб не завдавати збитків лісам. Берегти їх – свята справа кожного і всіх.

І серед усіх цих проблем збереження біологічного різноманіття в Українських Карпатах. Зараз найгострішими є питання збереження та відновлення рідкісних і зникаючих видів рослин та тварин, які занесені до Червоної книги України.

Тому, нам слід задуматись, як зберегти природні багатства, зберігати і відновлювати природні ресурси України, в першу чергу ті, які знаходяться на межі зникнення.

Молодший науковий співробітник наукового відділу НПП «Верховинський»                          Наталія Ткачова

Категорія: Загальна | Додав: Nppver (13-10-12) | Автор: Наталія Ткачова
Переглядів: 2159 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук