Четвер, 2018-12-13, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство екології та природних ресурсів УкраїниУкраїна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Національний природний парк "Верховинський"

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [142]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [155]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [207]
Відділ державної охорони [66]


Головна » 2018 » Травень » 22 » ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ НАУКИ У ВЕРХОВИНІ
5:09 PM
ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ НАУКИ У ВЕРХОВИНІ

Учасники круглого столу

Напередодні Дня науки, 18 травня 2018 року, у Верховині відбулося засідання круглого столу на тему: «Прикладні наукові дослідження Верховинського району, що сприяють його сталому розвитку, як етнографічного центру Гуцульщини в незалежній Україні».

Голова райдержадміністрації та заступник голови райради Олег Лютий і Іван Маківничук привітали учасників засідання та нагородили науковців Верховинщини.  Від керівництва району спеціалісти наукового відділу НПП «Верховинський» – Ярослав Зеленчук, кандидат історичних наук, начальник наукового відділу, Іван Зеленчук, кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник,  Іван Коляджин, провідний науковий співробітник, Олена Прокопишин, технік-лаборант отримали грамоти за вагомий внесок у розвиток вітчизняної науки, особистий вклад в дослідження та розробку прикладних програм розвитку району.

  

Відкриття круглого столу

 

Дмитро Стефлюк, заступник директора НПП «Верховинський»,  голова Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» вручив Івану Зеленчуку медаль «За особливі заслуги перед Гуцульщиною».

Нагородження Івана Зеленчука

 

Під час засідання, Ярослав Зеленчук представив цікаву презентацію про наукові напрацювання та дослідження Національного природного парку «Верховинський».

По підсумках роботи круглого столу, відмічено, що Верховинський  район був і залишається одним з головних осередків наукової діяльності Гуцульщини та прийнято такі рекомендації.

1. Розробити проект прикладного наукового дослідження на тему:

«Збереження і розвиток автентичної гуцульської культури і мистецтв Верховинщини, як історико-етнографічного центру Гуцульського регіону України».

2. Організувати 4-е видання «Туристичної карти Верховинського району» збільшеного масштабу, із нанесенням автентичних географічних назв та сучасної туристичної інфраструктури. Масштаб карти: в 1 сантиметрі 500 метрів.

3. Розширити територію Національного природного парку «Верховинський», включивши до нього найбільш цінні високогірні природні й екологічні об’єкти та місця у Верховинському районі.

3. Створити у Верховинському районі дендропарк «Гуцульські Карпати».

4. У Верховинському туристичному коледжі відкрити нову спеціальність «Туристичне господарство».

5. Завершити наукове обґрунтування походження власної назви «Гуцули» від давнього латинського слова «Гуцетул», що означає «Крайній», тобто гірський народ України-Руси, який жив на пограниччі (на крайній межі)  Дакії, карпатської провінції тогочасної Римської імперії.

6. Розробити природозберігаючий екологічний проект придбання і встановлення сучасних автономних очисних споруд у приватних житлових садибах Верховинського району.

7. Рекомендувати відділу освіти та культури Верховинської райдержадміністрації проводити краєзнавчі та культурно-освітні заходи з молоддю на базі Гуцульської світлиці в селищі Верховина.

Прийняті рекомендації сприятимуть сталому розвитку основних галузей краю.

 

Провідний науковий співробітник

Іван Коляджин


Категорія: Науковий відділ | Переглядів: 67 | Додав: ivankoliadjin
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук