Середа, 2018-03-21, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство екології та природних ресурсів УкраїниУкраїна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Національний природний парк "Верховинський"

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [131]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [143]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [186]
Відділ державної охорони [63]


Головна » 2016 » Квітень » 1 » Першого квітня «Міжнародний день птахів»
10:13 AM
Першого квітня «Міжнародний день птахів»

Міжнародний день птахів проходить щорічно, в рамках програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера ” з 1 квітня 1906 року, коли була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.  Вперше цей день став відзначатися в Сполучених Штатах Америки.

День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. Повернення птахів святкується також як прихід весни. За традицією у цей час, в їх очікуванні, люди розвішують шпаківні, годівнички.

У житті нашої планети птахи   відіграють велику та багатогранну роль. Турбота про птахів – це не тільки екологічна проблема, адже птахи -  частинка нашого життя, нашої культури, більше того – нашого світогляду та нашого світовідчуття.

 Їх відомо біля 8 тис 600 видів у світі, а на Україні – понад 360 видів, 90 з них занесені до Червоної книги України.

 Є і червонокнижні птахи, які гніздяться у нашому регіоні та на території НПП «Верховинський», а саме;  беркут,   підорлик великий, підорлик малий, змієїд, сапсан, пугач,  сова довгохвоста,  сич волохатий, сичик-горобець, глушець, тетерук, орябок, жовна зелена, дятел трипалий, лелека чорний, голуб-синяк та інші.

 В рамках природоохоронної акції «Наша допомога птахам» спеціалісти Парку працюють над завданням - активізувати бажання людей допомагати птахам у холодну пору року, виховувати бережливе ставлення до природи та любов до братів наших менших,  проведення широкої просвітницької роботи і практичних дій з охорони та збереження орнітофауни. Спеціалістами Парку  проводяться екологічні акції, уроки, бесіди, конкурси та інші заходи, під час яких   ознайомлюють дошкільнят, учнів,студентську молодь та жителів регіону з проблемою виживання  птахів в умовах Карпат, правильним підбором продуктів для їх підгодівлі,  вивчення  птахів за їхньою поведінкою в дикій природі.

З нагоди відзначення «Міжнародного дня птахів»  фахівцями з рекреації  НПП «Верховинський» Людмилою Боцвінок та Іриною Павлюк  проведено  захід  на тему: «Птахи нашого краю» з учнями 7 – 8 класів Ільцівської ЗОШ, з участю  директора школи Людмили  Магнич, заступника директора з виховної роботи Василя Потяка  та вчителя біології  відмінника освіти України  Ганни  Шуфлетюк. Метою заходу є практична допомога  птахам, залучення до природоохоронних акцій дітей та молоді, інформування населення про актуальність екологічних питань. Проведення природоохоронних конкурсів, вікторин, виставок шпаківень, годівничок з вторинних  матеріалів, та їх розміщення на території парку та шкільних майданчиках. Виготовлено та розповсюджено в шкільних  навчальних закладах та серед населення інформаційну листівку на тему «Наша допомога птахам».

До участі у цій акції ми просимо долучитися  учнів, педагогів, населення , для того щоб вони з розумінням поставилися до екологічних проблем і надавали практичну допомогу птахам  розвішуючи біля своїх домівок та у садах шпаківні, годівнички.  Сьогодні є багато моделей шпаківень, синичників, галочників, совників та інших пташиних будиночків, в деяких країнах є навіть фабрики, що виробляють  гнізда. Вони можуть бути різні за конструкцією і формою, але призначення одне – допомогти  птахам.  Адже цією справою ми зможемо врятувати  не одне їхне життя.

  Охороняти птахів для широкого використання пропонувалося насамперед з господарськими цілями, як біологічного засобу для захисту рослин парків, лісів, плодових садів та інших  об’єктів  від комах.

В Європі першеми навчилися запрошувати птахів мешканці Нідерландів.

 

      

        

Василь Максимюк  в.о. начальника відділу рекреації та пропаганди екологічної освіти

Категорія: Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти | Переглядів: 194 | Додав: Nppver
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук