Середа, 2018-03-21, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство екології та природних ресурсів УкраїниУкраїна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Національний природний парк "Верховинський"

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [131]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [143]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [186]
Відділ державної охорони [63]


Головна » 2016 » Вересень » 26 » МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ У РАХОВІ
11:35 AM
МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ У РАХОВІ

          

Виступ заступника директора з наукової роботи НПП "Верховинський" Дмитра Стефлюка

       

Учасники Міжнародно науково-практичної конференції у м. Рахів

          У м. Рахів, Закарпатської області, у рамках ХХІІІ Міжнародного Гуцульського фестивалю, проведено Міжнародну науково-практичну конференцію на тему: «Екологічні, соціально-економічні та історико-культурні аспекти розвитку прикордонних територій Мараморощини».

         Учасників конференції привітали голови Рахівської районної державної адміністрації та районної ради Павло Басараба і Михайло Дан. З вступним словом виступив заступник директора з наукової роботи Карпатського біосферного заповідника д.б.н., професор Федір Гамор. У конференції взяли участь провідні науковці не тільки з України, але й з Румунії, Словаччини та Угорщини. Особливо цікавою була презентація Івана Волощука, (який народився на Рахівщині), – університет Матея Бела, м. Банська Бистриця, Словаччина «Деякі зауваження про екосистемні сукцесії, енергозабезпечення, рівновагу та глобальні кліматичні зміни».

        Від НПП «Верховинський» у конференції взяли участь Дмитро Стефлюк – заступник директора з наукової роботи, Ярослав Зеленчук – начальник наукового відділу, Іван Зеленчук – старший науковий співробітник та Іван Коляджин – провідний науковий співробітник. 

         Із змістовними доповідями виступили Дмитро Стефлюк – «Рекреаційно-туристичний потенціал Українських Карпат на прикладі діяльності НПП «Верховинський»» та  Іван Зеленчук – «Визначні пам’ятки природи і екології села-музею Криворівня в Гуцульських Карпатах».

        У своєму виступі Д. Стефлюк особливу увагу звернув на необхідність розширення природо заповідного фонду у карпатському регіоні  та створення Міжнародного латерального біосферного заказника, а також збереження та раціонального використання водних ресурсів карпатського регіону. У доповіді І. Зеленчука охарактеризовано головні характеристики визначних пам’яток природи і екології села-музею Криворівня в Гуцульських Карпатах. До визначних пам’яток цього історичного гірського села віднесено найцінніші природні об’єкти. Гори Ігрець, Кошєришші, Осік, Кичіра, Громова, Гінська і Довбушанка, урочище Лірниківка, полонина Бабіївка, Ігрецький водоспад, Ігрецький та Молочний потоки, джерело питної води Франкове Чуркало, кам’яні скелі Довбушеві Церкви і Комори, Скала Франка, Скала Грушевського, букове заповідне урочище на горі Гінська, соснове заповідне урочище на горі Громова, кам’яні розсипи на горі Кізій Камінь, природні поклади вапняку і синьої глини.

        Доповіді учасників були присвячені екологічним, соціально-економічним та історико-культурним аспектам розвитку прикордонних територій Мараморощини. Після завершення конференції була прийнята резолюція.

         За результатами проведення Міжнародної науково-практичної конференції було видано збірник  матеріалів, в якому висвітлено бачення комплексного розвитку         українського та румунського гірського Марамороського масиву  в цілому.  Окремі питання, що піднімались під час роботи  конференції, будуть запроваджуватися в діяльності НПП «Верховинський».

         3-4 вересня учасники конференції взяли участь в ХХІІІ Міжнародному Гуцульському фестивалі. 

 

Провідний науковий співробітник  І. Коляджин

Категорія: Науковий відділ | Переглядів: 152 | Додав: Nppver
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук