Середа, 2018-12-12, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство екології та природних ресурсів УкраїниУкраїна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Національний природний парк "Верховинський"

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [142]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [155]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [207]
Відділ державної охорони [66]


Головна » 2018 » Травень » 17 » ЛІТОПИС ПРИРОДИ – ОСНОВНИЙ НАУКОВИЙ ДОКУМЕНТ
12:40 PM
ЛІТОПИС ПРИРОДИ – ОСНОВНИЙ НАУКОВИЙ ДОКУМЕНТ

Книги літописів природи НПП «Верховинський»

У відповідності до Положення про національний природний парк «Верховинський», вся діяльність установи направлена на збереження природного комплексу та дослідження природних процесів. Одним із найважливіших моніторингових досліджень являються фенологічні спостереження.

Фенологія вивчає періодичні явища в живій і неживій природі, що пов’язані зі змінами пір року, а також фази розвитку рослин та сезонні особливості розвитку й активності тварин. Метою фенологічних спостережень, які є основою наукових досліджень на природно-заповідних територіях, є виявлення впливу та взаємозалежності між сезонною ритмікою рослин та тварин, строках їх настання і причин, що визначають ці терміни.

Фенологічні спостереження проводяться працівниками наукового відділу та службою державної охорони, як на фенологічних пунктах, так і на фенологічних маршрутах – матеріали здають у науковий відділ.

Для проведення детальних досліджень на території установи, тимчасово залучаються вузькоспеціалізовані фахівці, співробітники науково-дослідних установ, кандидати наук, аспіранти. Фенологічні спостереження проводяться в основному на феномаршрутах та фенопунктах; гідрологічні – на гідропостах; метеорологічні – на метеопості. Спеціалісти наукового відділу Парку опрацьовують та узагальнюють дані спостережень і наукових досліджень проведених на його території. На їх основі, в кінці кожного року, видається книга, в якій фіксуються спостереження за динамікою різних природних явищ. У «Літописах природи» вміщені: інформація про стан екосистем, їх компонентів та узагальнені дані первинних спостережень, в зборі яких задіяні інспектори природно-заповідного фонду Буркутського, Чивчинського, Прикордонного та Перкалабського природоохоронних науково-дослідних відділень (ПОНДВ).

У 2018 році організацією видано шостий том основного звітного документу про наукову роботу – «Літопис природи Національного природного парку «Верховинський»», який складається з 11 розділів на 453 сторінках. В тексті вміщено 75 таблиць, 12 картосхем та 155 ілюстрацій.

Кожний том «Літопису природи» підлягає обов’язковій реєстрації в Українському інституті науково-технічної експертизи та інформації (УкрІНТЕІ), де йому присвоюється реєстраційний, обліковий та інвентарний номери. НПП «Верховинський» підготовив до реєстрації та зареєстрував І, II, IІІ, ІV, V та VІ томи.

Матеріали, опубліковані у науково-дослідній роботі, можуть бути використані науковцями для аналізу та виявлення взаємозв’язку у живій та неживій природі, здійснення наукових досліджень, написання дисертацій та наукових робіт, що пов’язані з територією Парку.

   Провідний науковий співробітник

Іван Коляджин

Категорія: Науковий відділ | Переглядів: 61 | Додав: ivankoliadjin
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук