Вівторок, 2018-04-24, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство екології та природних ресурсів УкраїниУкраїна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Національний природний парк "Верховинський"

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [135]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [143]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [194]
Відділ державної охорони [64]


Головна » 2015 » Травень » 22 » Круглий стіл "Активний та екологічний туризм в контексті розвитку місцевих громад та охорони природи"
10:27 AM
Круглий стіл "Активний та екологічний туризм в контексті розвитку місцевих громад та охорони природи"

            

                              Учасники круглого столу

           В місті Верховина 19 травня в залі засідань районної ради відбувся круглий стіл на тему: "Активний та екологічний туризм в контексті розвитку місцевих громад та охорони природи". Організаторами виступили Українська асоціація активного та екологічного туризму та Міжнародна благодійна організація  "Екологія-Право-Людина".

   В  роботі круглого столу взяли участь: представники органів влади, місцевого самоврядування, установ ПЗФ: Карпатський НПП, НПП «Гуцульщина», НПП «Черемоський», НПП «Верховинський», представники громадських та природоохоронних організацій, туристичних організацій, а також всі зацікавлені в розвитку туризму та збереженні природи Карпат.

   На заході було обговорено наступні теми:

   - "Охорона природи - необхідна умова для розвитку туристичного потенціалу. Досвід кампанії проти будівництва малих ГЕС в Карпатському регіону" (Тєстов Петро, МБО "Екологія-Право-Людина"), "Співпраця  операторів активного туризму з місцевою владою та установами ПЗФ" (Тєстов Петро, МБО "Екологія-Право-Людина"),  "Національний парк, як ключовий елемент іміджу і доходів регіону та нових напрямків розвитку бізнесу. Заробляти - оберігаючи і примножуючи" (Сергій Підмогильний, голова Української асоціації  активного та екологічного туризму); "Екологічні проблеми Верховинського району та можливі  шляхи їх вирішення" (Людмила Мацап’як, провідний науковий співробітник Національного природного парку "Верховинський"). 

За результатами роботи круглого столу була прийнята наступна резолюція :

1) Вважати туризм – одним з пріоритетних напрямків розвитку Верховинського району;

2) Відмітити необхідність збереження природи для розвитку туризму;

3) Вважати недопустимим будівництво малих ГЕС на території Карпатського регіону;

4) Підтримати  створення іхтіологічного заказника на річках Черемош та Білий Черемош як необхідну умову для захисту річок та  збереження аборигенних видів риб від інвазійних видів;

5) Підтримати необхідність розширення існуючих об'єктів природно-заповідного фонду України для об’єднання їх в суцільний екокоридор між установами ПЗФ Карпатського регіону, зокрема розширення площі НПП "Верховинський" в сторону Карпатського національного природного парку;

6) Підтримати необхідність передачі трьох ПНДВ Карпатського НПП до НПП "Верховинський" для кращого адміністрування території та для покращення соціально-економічного стану Верховинського району;

7) Вважати необхідним активізувати співпрацю туристичних фірм з місцевою владою та установами ПЗФ, зокрема щодо питань охорони природи та участі в розвитку Верховинського району;

8) Активізувати інформаційно-просвітницьку еколого-освітню роботу на території району з залученням  ресурсів природоохоронних громадських організацій.

                                     

      Тєстов Петро – член Міжнародної благодійної організації          Сергій Підмогильний - голова Української асоціації 

                         "Екологія-Право-Людина".                                                               активного та екологічного туризму.

Провідний науковий співробітник Л. Мацап’як

 

Категорія: Науковий відділ | Переглядів: 250 | Додав: Nppver
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук