Неділя, 2018-02-25, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство екології та природних ресурсів УкраїниУкраїна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Національний природний парк "Верховинський"

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [129]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [142]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [184]
Відділ державної охорони [63]


Головна » 2016 » Січень » 5 » Комплексна зимова експедиція під кінець 2015 р.
12:46 PM
Комплексна зимова експедиція під кінець 2015 р.

                                                                   

Учасники експедиції на природозаповідній території

 

    25-26 грудня 2015 року на території Парку проведено комплексну наукову експедицію, у складі: Василя Поп’юка (начальника відділу державної охорони), Василя Півнюка (начальника Чивчинського природоохоронного науково-дослідного відділення (ПОНДВ)), Ярослава Федюка (заступника начальника Буркутського ПОНДВ), Василя Семчука (інженера з охорони тваринного світу) та Івана Коляджина (провідного наукового співробітника).

    Учасники експедиції під’їхали до полонини Озерний. Було побачено кілька тетеруків і глушців, які ходили по снігу в пошуках корму, але при нашій спробі підійти ближче птахи піднялися у повітря. Хребтом Гринявських  гір виявлено сліди вовка.

   Далі експедиція розділилась на дві групи. Василь Поп’юк, Василь Півнюк та Ярослав Федюк вирушили до урочища Чаханове Чивчинського ПОНДВ, а Василь Семчук та Іван Коляджин повернулись назад та поїхали  в урочище Перкалаба, де було здійснено перевірку роботи метеостанції.

   Наступного дня, 26 грудня, були проведені дослідження в урочищі «Калиничі» на території Перкалабського ПОНДВ.  На снігу можна було побачити сліди оленів та вовків. В урочищі Перкалаба сніг на частинах південних схилів був відсутній, внаслідок більшого кута падіння сонячного проміння на підстилаючу поверхню. Це доступність кормової бази тваринам.

     Від Перкалабського ПОНДВ Іван Коляджин і Василь Семчук вирушили на територію Прикордонного ПОНДВ. По дорозі зустрічалися сліди дикого кабана, куниці, вовка, глушця. Учасниками експедиції побачено  глушця і тетерука під час льоту. Відмічено значний сніговий покрив, порівняно сильні пориви та швидкість вітру на відміну від урочища Перкалаба. Це зумовлено тим, що у високогір’ї холодно, а в долинах річок відносно тепліше.  Характерною особливістю високогір’я у зимовий період є наявність значного стійкішого снігового покриву, що забезпечить весною живлення річок талою водою, зокрема Білого та Чорного Черемошів. Для детального дослідження абіотичного середовища у високогір’ї планується встановити автоматичну метеостанцію в урочищі Чаханове Чивчинського ПОНДВ. Дані спостережень під час аналізу дозволять виявити зміни клімату у високогір’ї та долинах річок.

       Під час експедиції зроблено кілька десятків фотографій, які будуть використані у наступному томі «Літопису природи», а також у публікаціях науково-популярних статей у ЗМІ.

                                                         

 Слід глушця на снігу                                                                      

                                      Іван Коляджин                              Провідний науковий співробітник

Категорія: Науковий відділ | Переглядів: 205 | Додав: Nppver
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук