Четвер, 2018-03-22, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство екології та природних ресурсів УкраїниУкраїна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Національний природний парк "Верховинський"

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [131]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [143]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [186]
Відділ державної охорони [63]


Головна » 2016 » Лютий » 17 » Громада села Зелене за розширення природо-заповідної території
12:29 PM
Громада села Зелене за розширення природо-заповідної території

 В селі Зелене 14.02.2016 року відбувся схід селян, на якому розглядалося питання щодо  розширення природо - заповідної території, в якому  взяли участь директор  НПП «Верховинський» Михайло Нечай і начальник  Чивчинського ПОНДВ  Василь Півнюк.

 Михайло Нечай ознайомив присутніх з проведенням    природоохоронного  проекту  «Збереження Карпатських пралісів», що здійснюється з ініціативи Українського товариства охорони птахів, за підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина). Виступаючий  наголосив на тому, що збереження Карпатських пралісів і старовікових лісів відіграють важливу роль у забезпеченні стабільності природних комплексів Українських Карпат,  як стійких лісових екосистем, які не зазнали значного антропогенного впливу. Особливо у наш час, коли Карпатські ліси втрачають природну стійкість під впливом глобальних змін клімату та надмірної експлуатації, що в свою чергу призводить до зростання в регіоні загроз руйнівних стихійних лих у вигляді повеней, зсувів  грунту і засух.

В проекті залучені дев’ять національних природних парків: Карпатський, «Верховинський», «Черемоський», «Вижницький», «Сколівські Бескиди», «Гуцульщина», «Синевір», «Ужанський» і «Зачарований край». Науково – дослідні установи та вищі учбові заклади: Український науково – дослідний інститут гірського лісництва ім. П.С.Пастернака, Прикарпатський національний університет ім. В.Стефаника, Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича, Чернівецький краєзнавчий музей; Інститут ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України, Ужгородський національний університет, Львівський національний університет ім. Івана Франка.

    Збереження Карпатських пралісів та старовікових лісів шляхом розширення території національного природного парку «Верховинський»    стимулюватиме розвиток туристично-рекреаційного потенціалу, покращить соціально-економічну ситуацію,  допоможе збереженню водного ресурсу та зменшить імовірність екологічних лих. Учасники зустрічі підтримали пропозицію щодо розширення території НПП «Верховинський» для збереження Карпатських пралісів та старовікових лісів. При цьому учасники висловили вдячність Українському товариству птахів за проведення у 2015 році в селах Топільче, Зелене та Явірник екологічної акції «Чисті береги – чистий Черемош» та звернулися з проханням надати матеріальну допомогу в проведенні таких акцій на території Верховинського району  у 2016 році. 

Василь Максимюк начальник відділу рекреації та пропаганди екологічної освіти

Категорія: НОВИНИ | Переглядів: 167 | Додав: Nppver
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук