Вівторок, 2018-08-14, Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Міністерство екології та природних ресурсів УкраїниУкраїна
Івано-Франківська обл.
Верховинський р-н.
с. Верхній Ясенів
пр. Печіще 3А
78712
тел. (03432) 53720
nppverhovuna@ukr.net  

Національний природний парк "Верховинський"

Головна
Рекреаційні місцяСтатті
ФотогалереяЖурнал "Жаб'є"Контакти

Вихід | Вхід
» Розділи
НОВИНИ [138]
Загальні новини по парку
Науковий відділ [153]
Відділ рекреації та пропаганди екологічної освіти [202]
Відділ державної охорони [65]


Головна » 2018 » Липень » 13 » ДОСЛІДЖУЄМО ЧЕРВОНОКНИЖНІ ВИДИ
2:19 PM
ДОСЛІДЖУЄМО ЧЕРВОНОКНИЖНІ ВИДИ

   

На території Національного природного парку «Верховинський» 29-30 червня 2018 року здійснено наукову експедицію по обстеженню рідкісних червонокнижних видів. В експедиції взяли участь: Міхай Бобоча (Mihai Bobocea), Лівіу Аурел Москалюк (Liviu Aurel Moscaliuc) (Національний парк Чахлеу (Ceahlău), Румунія) та Дмитро Якушенко (Зеленогурський університет, Польща). Від НПП «Верховинський» участь в експедиції взяв провідний науковий співробітник Іван Коляджин.

  

Учасники експедиції

 

Маршрут спеціалістів пролягав від ур. Перкалаба, на полонину Прелуки та був досить цікавим, оскільки учасники мали змогу спостерігати за цвітінням червонокнижних видів, зокрема: видами роду зозулинець, лілією лісовою, дельфінієм високим та ін. Також побачили червонокнижну папороть – гронянку півмісяцеву. Учасники з науковою метою відвідали високогірну водойму біля полонини Прелучний, де у 2017 році була створена охоронна ділянка для тритона карпатського. Крім популяції особин цього виду, у водоймі спеціалісти виявили тритон звичайний, що занесено до Додатку III «Конвенції з охорони дикої флори і фауни та природного середовища існування в Європі» (категорія «види, що підлягають охороні») та до «Червоного Списку хребетних Міжнародного союзу охорони природи.

 

Гронянка півмісяцева


Видове різноманіття тритонів

 

Далі спеціалісти вивчали популяцію чорнянки (нігрітели) карпатської, яка зростає в Чивчино-Гринявських горах. Це дуже рідкісний реліктовий ендемічний вид, вузьколокальний ендемік Східних Карпат. В Україні відомий з шести місцезнаходжень. Було зроблено описи угруповань, у яких зростає цей вид на території НПП «Верховинський».

 

 

Цвітіння чорнянки (нігрітели) карпатської

 

Дані описи допоможуть науковцям розробляти природоохоронні заходи для збереження чорнянки (нігрітели) карпатської та виявити нові місця її зростання в Карпатах, зокрема й на території Румунії.

 

Провідний науковий співробітник

Іван Коляджин
Категорія: Науковий відділ | Переглядів: 50 | Додав: ivankoliadjin
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Газета НПП "Верховинський"


Пошук